O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 21:58, Honzík(m), (O přírodě)

...neděle skoro jako sobota. Slunce, vítr a sem tam něco na focení. Jenom už nebylo tolik klíšťat. Sem tam rostly křehutky...

Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 21:58, Honzík(m), (O přírodě)

...jiné ohniště než v sobotu...

Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 21:58, Honzík(m), (O přírodě)

...dokonce jsem si zkusil i něco jako makro. Nepatřím mezi jeho přívrzence, tak je to trochu nevyvedený...

Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:29, basset(m), (O přírodě)

Dotaz: co to je "něco jako makro" ? Dyť tato fotka je stejná jako předchozí jenom s jinou hloubkou ostrosti ( jiný objektiv ? jiná clona ? jiná vzdálenost ? ... )

Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:44, Honzík(m), (O přírodě)

...blbě zaostřený

Re: Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:49, basset(m), (O přírodě)

.. ale to je o té hloubce ostrosti
.. zaostřeno na hranu spodního klobouku
.. ovšem malá hloubka ostrosti pro celý klobouk a pro kloubouk nad
.. zadní klobouk už vůbec nemá šanci, je moc daleko pro foto zblízka

.. čím jsi to fotil ? A jak daleko ?

Re: Re: Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 23:10, Honzík(m), (O přírodě)

...fotilo se to samo. Já jen položil foťák se stativem(a mojí čtyřicítkou objektivem) asi třicet cm od toho, no a zapaloval jsem si cigáro se "startérem" v ruce

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 23:20, basset(m), (O přírodě)

.. já myslím, že stačilo přidat dvě clony a bylo by to "akurvát"

Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 21:58, Honzík(m), (O přírodě)

...vošklivku štítovku jsem na tom "slunci" hodně odfláknul...

Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:08, Zdeno(m), (O přírodě)

No nevím...Ty lupeny jsou hodně široké, co třeba slizečka?

Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:13, Honzík(m), (O přírodě)

...nojo, to bude správnější...

Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:29, Tori(m), (O přírodě)

Ale mám pocit, že vidím růžový odstín lupenů (= výtr.prach), to by slizečka neměla.

Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:39, basset(m), (O přírodě)

.. co by tam dělala slizečka na začátku května ? Nemá ani prsten ani slizký klobouk ani průsvitný tenký klobouk ...
Řekl bych trochu "zpustlá" penízovka širokolupenná

Re: Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 22:49, Zdeno(m), (O přírodě)

To byla moje druhá verze, držím se filosofie, že nastřelený tip vyvolá žádoucí diskuzi a postupně se minimálně přiblížíme ke správnému určení...

Re: Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 23:04, Honzík(m), (O přírodě)

...hm, možná kdybych to stínil, tak by to bylo růžovější. Můžu zkusit trochu ztmavit originál, ale nevim na kolik by to bylo objektivní. Jinak tam byly buci, ale pařez moh pocházet krom lísky bůhví od čeho. Kdyby to nebyla jediná houba za poslední dva kiláky a já se nepotřeboval napít, tak bych to nefotil...

Re: Re: Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 11.05.2016 08:38, Hanýžka(m), (O přírodě)

Z čistě odborného a objektivního hlediska - tak hnusná houba nemůže být štítovka. Ale teď vážně, ty lupeny se mi zdají dost řídké, barva zase tak moc růžová není, aby to nemohlo být jen zaschlé.

Re: Re: Re: Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 23:25, Honzík(m), (O přírodě)

...zkusil jsem výřez z orig.To narůžovělý tam je...

Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 21:58, Honzík(m), (O přírodě)

...a "kluci" ve sluneční protipalbě na procvičení...

Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 21:58, Honzík(m), (O přírodě)

...a ještě trochu pochroumaní sousedi...

Re: ...za hranice "středozemě" (zbytek)..., 10.05.2016 21:58, Honzík(m), (O přírodě)

...na závěr kališník(chřapáč) obecný. Našlo se toho ještě více, ale myslim že už to stačí...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30