O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 20:38, basset(m), (Houby)

myslím, že se mi dnes podařilo nafotit typické plodnice této variety kačenky náprstkovité

Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 20:38, basset(m), (Houby)

bohužel většinou mají "nožičky" hóóódně krátké a některé dokonce mají jenom klobouk přímo na zemi, jako tato

Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 20:38, basset(m), (Houby)

najdou se ale i s alespoň nějakou "nožičkou"

Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 20:38, basset(m), (Houby)

a jeden typický smrž polovolný jako prémie

Re: Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 20:54, alesjirsa(m), (Houby)

Krásná prémie, kačenky též.

Re: Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 21:00, vevanek, (Houby)

No ten je krásný Zeptám se, možná blbě. Ty kačenky náprstkovité rostou tam, kde české?

Re: Re: Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 21:23, basset(m), (Houby)

Neptáš se "blbě". Já myslím, že je to obráceně. Tam, kde rostou náprstkovité, rostou občas i kačenky české. Ale popravdě nevím. Znám pouze dvě místa, kde rostou náprstkovité a obě místa jsou jako nebe a dudy. Je pravda, že na obou místech jsou jasany. Na jednou místě jsou náprstky pod vedením, kde jsou prořezané akáty, ostružiny a ještě nějaké mnou neidentifikovatelné chroští bez mechu Na druhém místě jsou náprstky v mechu nejen pod jasany, ale i pod třešněmi, hlohem, trnkami, špendlíky a vše zarostlé ostružinami a šípkem - zkrátka džungle. Jo a kromě náprstků jsou tam i sem tam smrže polovolné, našel jsem tam i smrže obecné. Dnes jsem tam sebral i pár májovek, jako každý rok

Re: Re: Re: Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 21:34, vevanek, (Houby)

Díky za odpověď, zase jsem o něco chytřejší

Re: Re: Kačenka náprstkovitá mozkovitá, 28.04.2016 21:07, Véna, (Houby)

Pěkně nafoceno.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30