O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 13:15, léto, (O přírodě)

Myslel jsem, že se tady jeden nehoubovej příspěvek nějak ztratí, ale když se kouknu dolů, abych to neschytal.
Přijal jsem osadovu pozvánku na fotografování konikleců a dobře jsem udělal. Dám pár obrázků z mimořádně zdařilé akce.

Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 13:15, léto, (O přírodě)

Radek byl celou dobu o krok napřed. Chystal a čistil okolí objektů popřípadě hledal nejlepší kusy.







Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 13:15, léto, (O přírodě)

Přivítal mě slovy "Doufám, že nebudeš zklamanej. Letos to za moc nestojí. Je to bída." To si nemyslím, i když z vyprávění vím, že poslední roky to slabší je, ale zklamanej jsem nebyl vůbec.
Tenhle trs už Radek dával, ale když dva dělají totéž...

Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 13:15, léto, (O přírodě)

Hlaváčky jarní jsem viděl prvně.
fotek mám mnohem víc, ale nechám je na někdy jindy.

Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 13:15, léto, (O přírodě)

Věnováno samotářce.

Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 15:47, samotářka, (O přírodě)

Děkuji za věnování včely v konikleci.
A taky přidám obrázek.

Re: Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 15:52, samotářka, (O přírodě)

Letos je u nás studené jaro, samotářské druhy včel ještě nelétají. Vědí, že je důležité neprobudit se ze zimního spánku ukvapeně brzy.
A včely medonosky v tom chladnu dokážou lítat jen na krátkou vzdálenost od úlů. Je pro ně důležité, aby jim kvetly vrby hned vedle úlů.

Re: Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 15:56, samotářka, (O přírodě)

Mám na zahradě několik druhů včelařsky významných vrb. Po odkvětu je budu hodně seřezávat, na malou zahrádku se nevejdou velké stromy. Kdo jste z Prahy a okolí, tomu mohu větvičky na zakořenění darovat.
Pro včely je vrbový pyl mimořádně důležitý. Je výživný a posiluje včelí imunitu vůči nemocem. To je teď pro ně velmi důležité.

Re: Re: Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 20:29, Patrik(m), (O přírodě)

U nás již brzo taky pokvetou, z blanokřídlých létají sem tam pouze čmeláci

Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 16:39, Forrest Run(m), (O přírodě)

Parádní foto a sqělá práce s hloubkou ostrosti, Standulíne!

Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 22:49, Kraken(m), (O přírodě)

Všechno krása!

Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 13:15, léto, (O přírodě)

A účastníci výletu, nebo pachatelé chcete-li. Zleva Pepin, léto, osada. Kluci ještě jednou díky moc. Jsem vašim vazalem a jakmile se v okolí jezer začne něco dít, dám vědět. A všem ostatním přeju pěkný svátky.

Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 15:32, vlk(m), (O přírodě)

...hezkej příspěvek Stando...a povedená trojka...chi...

Re: Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 17:13, fáfa(m), (O přírodě)

..si nějak omlád ne?

Re: Re: Re: Re: Na špacíru s osadníkem a Pepinem, 26.03.2016 18:00, osada(m), (O přírodě)

Hustopečskej luft tě za tři hodiny omladí o deset let..pěkný fotky Stando(hodně foukalo a fotit bylo dost obtížný)..na focení smržů jsi byl pozván, tak se těším..čus..


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30