O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houby v Detailu!:-), 20.02.2012 15:17, Forrest Run(m), (O přírodě)

Čas na další kategorii fotosoutěže..."Houby v detailu"...a spoučasně i kvíz pro Vás....zkuste určit jméno houby a typněte si, která fotka se umístnila relativně nejlíp!:-)

Re: Re: Houby v Detailu!:-), 20.02.2012 17:35, fáfa(m), (O přírodě)

..to je dětskejch ručiček..připomíná mi to nějakej horor...snad silent hill,už nevim,pěkný,já je mám taky to sou ty co sme fotili z tý druhý strany obory,že?

Re: Re: Houby v Detailu!:-), 20.02.2012 16:01, admin(m), (O přírodě)

Tak já určím - hřib bronzový

Re: Re: Houby v Detailu!:-), 20.02.2012 18:05, fáfa(m), (O přírodě)

..mňo vidim asi křemeňáka krváka(dubáka)ryzce žlutavýho taky nějakýho lanýže letního a berkeleovku? a bronzák samozřejmě...a s kuřatama di do ři..,i když si mi to stokrát řikal jak se jmenujou tak prostě nevim

Re: Re: Re: Houby v Detailu!:-), 20.02.2012 19:38, Zdeno(m), (O přírodě)

Souhlas, nechtěl jsem to psát vedle, ať se vyřádí jiní...Ta horní kuřátka by mohla být žlutá - flava a ta druhá jsou útlá (nomen omen...)- subtilis...Fotky, Forreste, docela dobré, lepší než ty od králů...

Re: Re: Re: Re: Houby v Detailu!:-), 20.02.2012 21:15, katka, (O přírodě)

Že Ty se kamarádíš s Oldou?! :-D.
Přiznám se. Nechápu, proč mi dal tak zabrat křemenáč. Oranžové požerky na oranžovém klobouku. Věděla jsem, že vím. Ale trvalo to hanebně dlouho ... Stane se, no.

Re: Re: Re: Re: Houby v Detailu!:-), 20.02.2012 23:08, Zdeno(m), (O přírodě)

Proč píšu nomen omen subtilis, tedy útlá? Paradoxně to jsou jedny z nejmohutnějších kuřat, v Rumcajsově na hrázi bývají masivní trsy zvíci velkých satanů...

Re: Re: Re: Re: Houby v Detailu!:-), 21.02.2012 06:32, Yohaness(m), (O přírodě)

A ryzec žlutavý - Lactarius flavidus.

Re: Re: Re: Re: Re: Houby v Detailu!:-), 21.02.2012 07:31, Zdeno(m), (O přírodě)

...jak psal výše fáfa...

Re: Re: Re: Re: Re: Houby v Detailu!:-), 21.02.2012 09:16, Yohaness(m), (O přírodě)

Aha...

Re: Houby v Detailu!:-), 21.02.2012 16:17, Forrest Run(m), (O přírodě)

Rozuzlení "Detailní" hádanky ze fčera....gratuluju Fáfovi-ten toho trefil nejvíc, bravo,Honiči, dále gratulace Yohanessovi, adminovi Romčovi i Zdenovi, jste Mazaný Kucí!:-)
1.Křemenáč krvavý/dubový
2.Ryzec žlutavý - Lactarius flavidus...bravo YohaneSS!;-)
3.Kuřátka útlá-Ramaria subtilis, var. crasispora
Info pro Zdena...jak mi osvětlil Jiřík Burlík, oni se nejmenujou podle nezřídka mohutnýho habitu, ale podle útlýho zakončení větviček, a budiž Ti útěchou, že od K.žlutých se dají seriózně odlišit pouze pod mikroskopem....tyhle jsou z chlumeckocidlinska...ano Fáfo, máš sqělou paměť, trefils lokalitu "z první dobrý";-) .....laskavě mikroskopoval sám Velký Kuřátkolog Olin, ty druhý(z Rumcajzova od Rudonachovýho Rybníčka) Vám, tuším Olda taky určoval...nebo né?
Stran "Sillent Hill" Hororovejch Ručiček, který to připomíná Fáfovi, tak Fafíno věz, že Kájinka tuhle fotku do soutěže pojmenovala "Spousta malých ručiček"!;-)
4.Lanýž z okruhu L.letního..letos připravím exikát a nějakej lanýžolog ho určí...mimochodem, tohle je další důkaz o neskutečným mykobohatství Rumcajzova...a to tam mám v merku další 2 lokality, který nafštívím s polní lokatkou ála Prase Karbous;-)...jestli mi čuníci neušetřej práci a nevyrejpou mi je sami!:-)
5.Dtto 3., z Rumcajzova, díky laskavosti Zdena a Kryšota...thanx a lot,
Amigos!:-)
6.Hvězdofka Berkeleyova
7.Hřib bronzový!:-) To zvlnění a bělost pórů přetrvávající do dospělosti je pro něj typický.
Zkusíte ještě pořadí umístnění fotek? Resp. která se Vám líbí nejvíc, prosím?

Re: Re: Houby v Detailu!:-), 21.02.2012 18:16, Zdeno(m), (O přírodě)

Špatně jsem odhadl a přecenil Tvé obsedantní nutkání předvést co nejvíce druhů...Byť mi trojka s pětkou přišly skoro stejné, hledal jsem něco podobného...Rafinovaná finta...

Re: Re: Houby v Detailu!:-), 21.02.2012 19:04, fáfa(m), (O přírodě)

..ty fotky sou všechny stejně dobrý,těžko říct která je lepší a horší...,ale asi ten ryzec se mi nejvíc líbí a "nelíbí" ten blbě ořízlej lanýž

Re: Re: Houby v Detailu!:-), 22.02.2012 08:03, Yohaness(m), (O přírodě)

Jednoznačně ryzec.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30