O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

podél potoka, 27.11.2015 20:13, Herčus, (O přírodě)

Dneska jsem taky na chvíli vypadl ven podívat se jestli něco neroste. Dokonce by to bylo i na košík, hlavně sametonožky (myslim tim teď komplex druhů okolo sametonožky), pár hlív a pár pařezníků. Motal jsem se hlavně kolem vrb bílejch a olší. Tady jedny penízovky

Re: podél potoka, 27.11.2015 20:17, Herčus, (O přírodě)

penízovky dává každej, tak se pojďme kouknout na nějakou droboť na vrbách... začnu pár fotkama helmovek koromilnejch - Mycena pseudocorticola. Je v červenym seznamu jako ohrožená, ale podle mě neni vzácná, pokud by měla zůstat v seznamu, určitě bych ponížil její stupeň ohrožení

Re: Re: podél potoka, 27.11.2015 22:35, vevanek, (O přírodě)

Jako lampičky, líbí se mi

Re: podél potoka, 27.11.2015 20:19, Herčus, (O přírodě)

když už je najdete, tak jich bude nejspíš spousta. Rády rostou pohromadě. Dneska jsem jí viděl na asi 6ti kmenech, kde mohlo být dohromady okolo 300 plodnic.

Re: Re: podél potoka, 27.11.2015 20:49, vlk(m), (O přírodě)

...moc hezký...

Re: podél potoka, 27.11.2015 20:24, Herčus, (O přírodě)

když budete mít kliku, můžete mezi nimi najít i nějaké Helmovky korové - Mycena melligena. Dneska jsem je viděl na dvou kmenech a dohromady kolem 30ti plodnic, takže si určitě můžete dělat stejné závěry jako já, že tohle je houba asi vzácnější než Helmovka koromilná. Vzhledem k tomu, že jsou to drobečci, co mají obvykle kolem centimetru dvou, tak asi zase tak vzácná nebude, spíš přehlížená.

Re: podél potoka, 27.11.2015 20:25, Herčus, (O přírodě)

ještě jeden mlaďoch, co měl sotva centimetr na výšku

Re: podél potoka, 27.11.2015 20:29, Herčus, (O přírodě)

z drobotě jsem viděl ještě hlívičky, ale dneska se jim už říká hlívečník. Štětinky na klobouku to nemělo, takže by to měl být Hlívečník připjatý - Resupinatus applicatus

Re: podél potoka, 27.11.2015 20:32, Herčus, (O přírodě)

a abych to tu moc nezahlcoval, tak to zakončim Čihovitkou. Mikroskopovaná není, takže to může být buď Č. masová, nebo Č. větší. Tahle byla sice jediná, ale byla dost velká, zhruba jako dvacka


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30