O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Kolegové, když nám Babiš a před ním Kalousek skrze DPH stále zdražují ty státem podporované drogy, jistě oceňujeme, že v pozdním podzimu nacházíme v lese nějaké zadarmo. A navíc v takovém houfu! To jsem, jak se říká, ještě neviděl
Emotikona smile.
. A nyní můžeme diskutovat o taxonomii rodu Psilocybe...ale stejně bude muset asi přijít Jan Borovicka, aby nám to vysvětlil
Emotikona smile.

Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

A ještě jeden upřesňující popis, který jsem uveřejnil na FB: "Všiml jsem si, že tu lidé (většinou tací, kteří tu před tím nikdy nic nedali ) dávají takové divné malé houbičky a nakonec jsou asi zarmouceni, anžto to stejně není to, co očekávali. Dovoluji si proto prezentovat jak má vypadat srbská lysohlávka (Psilocybe serbica). Pro její štíhlé tvary by se skoro chtělo říci česká lysohlávka. Ale ta, jak Jan Borovička prokázal, neexistuje, minimálně ne na úrovni druhu. A na závěr třeba dodat: Jedovatá houba! Pozor! Není určena ke konzumaci!
Emotikona smile"

Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 13:56, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 14:03, Yohaness(m), (O přírodě)

Hustý!

Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 14:25, chorcheee(m), (O přírodě)

To ano. Ale co s nima? Prodávat je feťákům z našeho městečka asi nemůžu - zavřeli by mne za šíření toxikomanie. Tak jsem si vzal pár domů a nyní se zkusím zhoubičkovat (za což mě teda taky můžou zavřít, zvláště když, já vůl - srdce jako vždy na dlani - to tu takto otevřeně přiznávám . Tak pozor - jdu na to...

Re: Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 16:54, Yohaness(m), (O přírodě)

Jen blbni... doufám, že nebydlíš v osmém patře, když už to budeš žrát doma.
Mimochodem, takhle v jehličí jsem je nikdy neviděl.

Re: Re: Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 17:01, chorcheee(m), (O přírodě)

O jehličí (že ji tam nikdy neviděl) mi už psal Honza Borovička. "Jen blbni" mi už psal Forrest. Ostatní jsou pověry . Tak čau, já už zase letíííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 17:12, karelzbrd(m), (O přírodě)

a jo, koukám, že to funguje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 17:27, Sley, (O přírodě)

Tak přeji šťastné přistání

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 18:52, Zdeno(m), (O přírodě)

Ke mně dnes neleť, já kvízuji...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 17:29, alesjirsa(m), (O přírodě)

Přidávám se k Yohanessovi, "Jen blbni !"

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houbičky štěstí..., 13.11.2015 21:01, Patrik(m), (O přírodě)

Zajímavé, to já taky můžu blbnout, lysohlávky jsem letos našel a exsikátoval (nejspíše serbica var. moravica)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30