O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

HLÍVY, 10.11.2015 17:29, Fanda, (O přírodě)

Ahoj,nejdříve pochválím Vaše fotky hub, Ale ta bůčková je jasná.

Re: HLÍVY, 10.11.2015 17:29, Fanda, (O přírodě)

Dnes ráno když jsem kráčel na hřbitov, tak jsem si zrovna zkontroval svoje buky.

Re: HLÍVY, 10.11.2015 17:29, Fanda, (O přírodě)

Tenhle nezklamal, i když od jara leží.

Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 18:29, karelzbrd(m), (O přírodě)

ten bude rodit ještě roky, dokud houba nevycucne živiny. Pak se přidají choroše, až zbude papání jen pro ně...

Re: HLÍVY, 10.11.2015 17:29, Fanda, (O přírodě)

Těch buků je čím dál méně, na kterých to rostlo, stárnou jako já a většinou končí v ohni...

Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 19:59, vlk(m), (O přírodě)

...Hlívičky máš na smeknutí...gratuluji...

Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 21:57, Zdeno(m), (O přírodě)

Krásná sada hlív...A tenhle obrázek se mi líbí nejvíc...

Re: HLÍVY, 10.11.2015 17:29, Fanda, (O přírodě)

Druhý buk

Re: HLÍVY, 10.11.2015 17:29, Fanda, (O přírodě)

Třetí buk. Všem přeji pěkné záběry a dobré světlo.

Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 17:34, vevanek, (O přírodě)

Nádherné fotky hlívy Já tu mám jen samé mladé bučiny, téměř bez pařezů, takže na hlívu hned tak nenarazím

Re: Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 18:01, chorcheee(m), (O přírodě)

Krásné hlívy!

Re: Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 20:26, Sley, (O přírodě)

To já jsem zase naprostej analfabet na stromy - nepoznám buk, takže nemám kam cíleně jít, a moje "sem a tam lítání po lese" ovoce nepřináší... krásnejch padlejch kmenů i pařezů vídám v lese spoustu, ale hlíva ani na jednom...

Re: Re: Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 22:17, mipera, (O přírodě)

Já nejsem zrovna ta, která by měla radit, hlívu jsem ještě nenašla. Ale buky už ano, mají podle mě nápadně stříbřitě šedou borku. Když jsme loni vyjeli do nadmořské výšky asi 500 metrů, dali se do řeči s jedním houbařem a zeptali se ho, co to je za stromy, tak si myslel, že si děláme srandu, ale my to mysleli vážně. Takže buk už poznám, hlívu také, zbývá poslední krok nebo možná krůček. Letos jsem našla pařezdník pozdní, hlívu dubovou a plicní, tak snad bude i ústřičná.

Re: Re: Re: Re: Re: HLÍVY, 11.11.2015 21:47, Zdeno(m), (O přírodě)

Ústřičná někdy roste na stejných kmenech nebo pařezech jako plicní...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: HLÍVY, 11.11.2015 22:06, mipera, (O přírodě)

Minulý týden jsem byla zkontrolovat les, kde rostla plicní, výsledkem bylo 17 bedel.

Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 18:13, petras, (O přírodě)

Paráda,já se letos zatím nepůjdu ani podívat,od léta skoro nepršelo a je to dost daleko pěšky.

Re: HLÍVY, 10.11.2015 18:13, karelzbrd(m), (O přírodě)

zkus tedy vrby, topoly při vodotečích. To bylo pro vevánek...

Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 18:18, karelzbrd(m), (O přírodě)

Fando, krásné, nejvíce se mi líbí foto číslo tři, ta je podle mě úžasná nejen nálezem krásné hlívy, ale i kompozice - jen taková malá rada, dávej si bacha na "vodováhu", stromy Ti padají a není to zkreslením krátkého ohniska. Na první fotce, která je taky skvělá, ale vadí typická fotografická chyba - srostlice. To je ta plodnice, z níž "vyrůstá" v pozadí buk a pak jí olizuje horizont. Stačí udělat pár kroků bokem. Neber to ve zlém, ale vím, že umíš, proto to vezmi jen jako radu k dobru - když dva vyfotí ten první motiv a ten druhý dodrží, co píši výše, bude jeho fotka líbivější.

Re: Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 18:37, chorcheee(m), (O přírodě)

Když jsem před časem radil on-line histogram (má většina novějších digitálů) v boji s přepaly, nyní můžu doporučit elektronický horizont (nevím jak jinde, ale Fuji HS30 jím disponuje ). Tenkrát mi Zdeno (považte - takový pokrokový člověk!) napsal, že takové vymoženosti používat nebude. Takže ono asi nemá cenu moc radit. Každý si to stejně bude dělat podle sebe...

Re: Re: Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 19:10, karelzbrd(m), (O přírodě)

já mám taky u Fuji 50 horizont a je to vychytaná věc, člověk by nevěřil, jak klame terén, když něco fotíš a myslíš si, že je to vodorovné. No, co se týče Zdena, bere to možná jako zbytečnost, poněvadž někdo má to woko si to pohlídat pohledem do hledáčku či na dysplej...

Re: Re: Re: Re: Re: HLÍVY, 10.11.2015 22:02, Zdeno(m), (O přírodě)

Přesně tak, řídím se citem a instinktem, hlava si poručí, ruce vykonají, foťák vyfotí...Nerad bych ovšem různé vymoženosti a vychytávky paušálně odmítal, nicméně držím se při zemi a za nejdůležitější považuji výběr objektů a způsob ztvárnění. Vše je intuitivní a spontánní s předvídáním výsledku už při expozici...

Re: Re: Re: Re: Re: HLÍVY, 11.11.2015 00:18, Honzík(m), (O přírodě)

...sony to maj ve výbavě normálně, u nikonů to neznaj a ostatní nevim.A vodováha na destičce ke stativu je šílenej vopruz,takže zbejvá voko...

Re: Re: Re: HLÍVY, 11.11.2015 04:54, Fanda, (O přírodě)

To vše co jsi napsal jsou dobré rady, stačí udělat pár kroků, jak jsi napsal, nojo ale já stál na tom buku, a ono stačilo udělat jeden blbej na tom mokrém listí a letím dolů. A uhlídat vodováhu je někdy těžké, z jedné strany rovnáš a zdruhé to zas padá. Já si to hlídám,ale stromů je moc. ale jinak dikec.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30