O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:02, Honzík(m), (O přírodě)

Slunce svítí,voní kvítí
do lesa se Honzík vřítí
trsnatec jej vítá skromně
ještě pár dní a je po mně

Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 21:51, Zdeno(m), (O přírodě)

Jehly, špičky, vruty, nýty
vždyť je to ten lupenitý...

Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:02, Honzík(m), (O přírodě)

makovky se lépe tváří
asi se jim zrovna daří
fotim si je málem z metru
a potim se v tlustým svetru

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 21:40, Zdeno(m), (O přírodě)

Já jsem mako?
Ty jsi pako,
barva k cihle patří
s makovkou my nejsme bratři
ani sestry, vůbec nic
líp prozkoumej naši líc...

Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 22:47, Honzík(m), (O přírodě)

už mne z toho bere šlak
zde je líc, tak proč ne mák?

Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 22:52, Zdeno(m), (O přírodě)

Aj tak tak, melou mák, tak melou mák...Cihlová je barevná, lupeny šedé, je to tak, to není mák.

Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 23:03, Honzík(m), (O přírodě)

...dobrá tedy,milý Zede
příště to snad Honzík svede
nejspíš ale vyhraje
zas ten Hosip,...do háje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 03.11.2015 07:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Líp prozkoumej taky rub, nebude pak z Tebe ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)., 03.11.2015 10:47, Honzík(m), (O přírodě)

...brzo z Tebe vyrvu chlup

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatn, 03.11.2015 12:46, Zdeno(m), (O přírodě)

A já Tobě přední zub
poženu tě co by dup...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro os, 03.11.2015 14:54, Honzík(m), (O přírodě)

...kde nic není marně hledáš
s tím zubem to prostě nedáš

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pr, 03.11.2015 16:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Z dásně ať či z protézy, mylné Tvé hypotézy,
kdo hledá, ten najde, dřív než slunce zajde

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(, 03.11.2015 17:17, Honzík(m), (O přírodě)

...klidně pošlap nebo poval
protézy jsem právě schoval

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena verš, 03.11.2015 18:29, Zdeno(m), (O přírodě)

Neměls dělat, zrádná léč
zítra ráno nenajdeš...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena ve, 03.11.2015 19:20, Honzík(m), (O přírodě)

...já už končím,nemám čas
jdu si zkrátit šedý vlas
šedý vous si zkrátím téže
zbytek dne už strávim vleže

Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:02, Honzík(m), (O přírodě)

divná je, má divnou barvu
a nevidim žádnou larvu
mám však jasno stačí chvilka
prostě ňáká dřevomilka

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:33, Joska(m), (O přírodě)

...prostě ňáká dřevomilka.

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:43, alesjirsa(m), (O přírodě)

Divná je, celá oranžová,
před Honzíkem se neschová,
Je to prostě žilnatka.
(Poslední verš mě nějak nenapadá )

Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:51, Honzík(m), (O přírodě)

...no,to se fakt blbě veršuje

Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 21:47, Zdeno(m), (O přírodě)

Žíly, cévy, vše ganz egal
co by tak v nás Honzík hledal...
Trojský kůň či kráva Milka?
Dáme název dřevomilka...

Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 03.11.2015 16:07, alesjirsa(m), (O přírodě)

To jsem nevěděl, Zdeno, že jsi taky takový básník.

Re: Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 03.11.2015 16:27, Zdeno(m), (O přírodě)

My chlapci z polepšovny musíme být připraveni na vše. Kdysi jsem přetextoval báseň Petra Bezruče Ostrava na své životní osudy. Začínala tuším "Čtyřicet let jsem v pasťácích žil, nemlčel jsem..."

Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 22:38, babka mechová, (O přírodě)

jak křížala od jabka. pozn./jablka/

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 21:35, Sley, (O přírodě)

To malé chlupaté vlevo nahoře - to je stejný druh, jen mladá plodnička?
(Ptám se možná blbě, ale tyhle houby jdou tak trochu mimo mě...)

Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 21:40, Tori(m), (O přírodě)

Možná stejný druh, prorůstající +/- kulatou dírou v kůře? Taky nevím.

Re: Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 23:05, Honzík(m), (O přírodě)

...byly tam i jiné tvary,ale všechno to vypadalo na jeden druh...

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 22:00, vevanek, (O přírodě)

Snad to veršování nebude tady časem povinné, to bych se nechytala

Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 22:08, Zdeno(m), (O přírodě)

Jak tě znám, za měsíc by z Tebe byl Jan Neruda...

Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:02, Honzík(m), (O přírodě)

holky tam na slunci stály
trochu z toho zasychaly
že vypadaj nějak sklesle
všim jsem si až teďka v křesle

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:32, vevanek, (O přírodě)

Líbí Hned ty houby vypadají veselejší (i když si musel kvůli rýmu napsat, že vypadají sklesle)

Re: Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:55, Honzík(m), (O přírodě)

...to nebylo kvůli rýmu,to byla cenzura.Původně tam bylo:
nepřál bych to žádné ženě
vypadat tak vysušeně

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:54, karelzbrd(m), (O přírodě)

ty prostě nezklameš, hezké a vtipné.

Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:02, Honzík(m), (O přírodě)

někde přepal,někde stíny
asi už nebudu jiný
chtěl jsem to tak,už to víte
prostě a jen "Black and White"

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 22:02, Zdeno(m), (O přírodě)

Z dubu hlíva, vzácná věc
na smrcích ji znám častějc,
Anče aji Kubova
je to hlíva dubová

Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:02, Honzík(m), (O přírodě)

tyhle holky fotím málo
teď to ale za to stálo
tvářily se roztomile
prostě přišla jejich chvíle
...
a já splnil dnešní cíle
i když něčí oko pláče
já se vrhnu na lahváče

Re: Re: ..."fčera" slunečno a pro Krakena veršíky(i pro ostatní)..., 02.11.2015 20:35, Pavla, (O přírodě)

Nad verši Tvými vždy zjihnu,
dnes však víc chvály nestihnu.
Krásné básně, nemám slov,
vypínám se – už jsem off. ;)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30