O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 15:42, TondazKralup(m), (O přírodě)

Tak jsme včera vyrazili s chotí k Bezdězu.Takovou slabotu jsem tedy nečekal.No nějaké makovky byly a sem tam hnědáček,co přehlédl dav houbařů.
Bylo pouze hafo lištiček pomerančových.Také máte tu zkušenost,že když je hodně těchto houbiček,tak ostatní houby stagnují?

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 20:46, MirekK, (O přírodě)

Tak to je blbost Tondo.Kazdej rok hafo techto lisek a ostatnich hub taky.Takze tomu neverim.

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 15:44, TondazKralup(m), (O přírodě)

Nenechal jsem se rozhodit a nafotil jsem nějaké krajinky.Tady mi upadl foťák do orosené trávy,tak jsem jen zmáčkl spoušť.

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 20:15, vlk(m), (O přírodě)

...a je z toho parádička...líbí...

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 15:48, TondazKralup(m), (O přírodě)

Výlet to byl hezkej,občas jsme stavěli a prošli se.Kdybych byl Indiánským náčelníkem tak bych tento obrázek nazval poeticky "Údolí padajících světel pod hradem Houska."

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 20:19, vlk(m), (O přírodě)

...howgh...

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 15:50, TondazKralup(m), (O přírodě)

Ten lehký opar v lese mne vždy fascinoval.

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 15:51, chorcheee(m), (O přírodě)

Hmm. Ty jsou působivé! Možná je to moji profesní deformací, neb na "sluneční skvrny", anglicky "sunflecks" jsem psal disertačku...

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 19:01, Fanda, (O přírodě)

Takové krajinky já můžu.

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 15:52, TondazKralup(m), (O přírodě)

No a cestou domů jsme se stavěli na chvilku v Ráji a pak hajdy domů na večerní pařbu.

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 26.10.2015 08:52, vevanek, (O přírodě)

Podzim je krásný

Čtvrteční výlet na Záhorie, 25.10.2015 16:56, svědek, (O přírodě)

Nějak se mi nechtělo odsouvat Tondu. Fotky moc hezké.

Já dám jen pár dokumentárních fotek z úletové jednodenní akce na Záhorie. Nějak jsem potřeboval vypustit páru. Kvalita fotek nic moc.

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 16:58, svědek, (O přírodě)

Setkání třetího druhu...

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:01, svědek, (O přírodě)

Praváky jen dva. Suchohřibů do 50 (nepočítal jsem) ale zdravé, nejvíc bylo bedel.

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:05, svědek, (O přírodě)

Toto bude nějaká václavka (voněla tak). Jaká nevím, nebral jsem.

Jinak štěstí v neštěstí. Po asi 4 hodinách prodírání se neznámým terénem zhruba na jih jsem potratil buzolu. Naštěstí asi do 3/4 hodiny po té se mezi mraky začalo klubat velmi nesměle sluníčko.

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:40, chorcheee(m), (O přírodě)

To mi připomíná mou oblibu chození podle "šipečky" turistické GPS. Vždy jsem počítal, že v přímém směru může být překážka a vždy mě pak to trní, houští, potoky a ploty pěkně štvaly . Z tohoto mého rituálu vzešla i jedna vtipná příhoda a citát. Jeli jsme s kamarády autem na lezení do italského Arco. Navigoval jsem touto GPS, už to bylo jen pár kilometrů, když na základě mých pokynů o vzdálenosti v přímém směru jsme skončili na slepé silnici vysoko v horách. Jeden spolucestující se ozval s hláškou:

"To mi chcete říci, že jen na základě Kubáskovy plastové krabičky jsme skončili v této prdeli??!!!" .

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:07, svědek, (O přírodě)

Pokud by nevyšlo, tak jsem asi pořádně zakufroval

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:33, chorcheee(m), (O přírodě)

Tady si - Svědku promiň - můžeme ukázat jednu základní chybu kompozice. Pokud je bližší objekt mimo ostrost a vzdálenější zaostřený, působí to skoro vždy iritujícím dojmem. Psychologie smyslového vnímání nám dává logické vysvětlení. Oko (podle perspektivy) většinou rychle pozná, který objekt je bližší. Na ten se snaží zaostřit, protože to, co je u vás nejblíž, skýtá také nejaktuálnější nebezpečí či příslib potravy. Pokud to oku nejde (a to u fotografie už fakt nejde ), vyvolá mozek obranou reakci - neklid. Neříkám, že takovouto "obrácenou kompozici" nejde udělat umělecky (= pozoruhodně koukatelně), ale to už musí být fakt geniální umělecký záměr...

Re: Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 18:00, basset(m), (O přírodě)

Já naopak myslím, že autor má kompozici dobře. Muchomůrka zelená (záměrně tzv. "zasklená") v popředí je kulový proti tomu, co je v pozadí v košíku

Re: Re: Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 18:12, chorcheee(m), (O přírodě)

No škoda, že Basseta nemůžu připíchnout na přístroje a pozorovat, jak se mu mění fyziologické funkce při promítnutí této fotografie . Jistě by přístroje potvrdily nástup stresové reakce .

Re: Re: Re: Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 19:37, Honzík(m), (O přírodě)

...když jsem nedávno testoval automatické ostření,tak si Nikon vybral většinou ten větší nebo barevnější objekt.A to má těch zaostřovacích bodů mnógo

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:10, svědek, (O přírodě)

Slunce mi asi dvě hodiny posvítilo a pak se obloha zase zatáhla. Naštěstí jsem tou dobou už byl na cestě domů.

Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:14, svědek, (O přírodě)

V pátek a sobotu jsem seděl ve škole a dnes šílím u komplu a zpracovávám seminárku. Ve 43 dost divý napady, co? No nějak mě k tomu okolnosti dotlačily.

Hezký večer.

Re: Re: Pár náladovek z Kokořínska, 25.10.2015 17:26, chorcheee(m), (O přírodě)

Proč? Já také uvažuji, že budu ještě studovat psychologii. Ale pravda, mě je teprv 36 . A na jaké téma je seminárka, pokud se mohu zeptat?

Re: Re: Re: Pár náladovek s Kokořínska, 25.10.2015 17:57, svědek, (O přírodě)

Pokusil jsem se, poslat Ti mail Chorchee. Snad dojde.

Re: Re: Re: Re: Pár náladovek s Kokořínska, 25.10.2015 18:13, chorcheee(m), (O přírodě)

Díky! Došel. Ale to už asi víš, anžto jsem na něj již i odpověděl...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30