O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

Lesy v okolí Zruče nad Sázavou. Ze začátku to bylo nadějné, ale postupně to bohužel uvadalo.

Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

Krásné kováře jsem nacházel, to se musí nechat.

Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

Tento stál rozhodně za fotku.

Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 23:14, Joska(m), (Houby)

Ten klacek k němu byl přirostlý?

Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 08:17, R2, (Houby)

Ne ne nebyl ten tam přes něj jen takto ležel. :D

Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 08:40, Joska(m), (Houby)

Tak proto se ptám, jestli byl takový problém ho odstranit, než začneš fotit. Pak nebude tvůj popis "Tento stál rozhodně za fotku" vypadat jako provokace.

Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 09:15, R2, (Houby)

Nebyl to problém ho odstranit, prostě jsem ho vzal a normálně ten klacík sundal. A už vůbec jsem neměl v úmyslu aby popisek vypadal jako nějaká provokace.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 10:41, alesjirsa(m), (Houby)

Ten kovář byl určitě v reálu krásný, to ti samozřejmě nikdo nebere, jde o to, že takové větve, tráva, listí apod., pokud jsou umístěny na špatném místě, mohou na fotce překážet, bránit ve výhledu hlavního motivu fotky jako právě tady, a proto je lepší je vždy odstraňovat. ;)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 12:16, R2, (Houby)

Dobře tak aspoň vím pro příště, ale zdálo se mi lepší ho nechat tak jak jsem ho našel a vyfotit to i se vším co k houbám patří.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 12:59, Joska(m), (Houby)

V tom ti nikdo nebrání. Ale pak už to není fotka na publikování, ale jen pro tvou potřebu. Schválně si klikni na svůj nick R2. Uvidíš tam své výtvory. Někde dominuje na fotce tráva, jinde klacek, další je rozmazaná. Není to jen o cvakání, trochu se musíš snažit, aby výsledek stál zato a byl publikovatelný.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 13:07, chorcheee(m), (Houby)

Jo jo, tady jsme přísní, ale myslíme to dobře .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 13:09, chorcheee(m), (Houby)

A pokud mohu ještě poradit, doporučuje se při fotografování stínit ostré slunce. Třeba Honzík umí pěkně fotit i slunečné pohledy (třeba i proti sluníčku), ale von je fakt šikovný. Začátečník udělá lépe, když bude ze začátku fotit tak nějak standardně...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 13:36, R2, (Houby)

Jo fotit moc neumim.... Vždycky to prostě nějak blejsknu, to řikám rovnou. Tak, jak se mi to zdá pěkný, tak to fotim. Na téhle stránce jsem chvíli a to jenom proto, že po lese bych mohl chodit pomalu pořád. A to, že je fotka třeba trochu mázlá, to jsem zatim nikdy moc neřešil. Spíš jsem teď rád, že můžu s někým sdílet houbařské úlovky....

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 14:08, alesjirsa(m), (Houby)

Od toho jsme samozřejmě tady.
Já jsem ještě předtím, než jsem se zaregistroval na tyto stránky, fotil úplně stejně jako ty. A teď ... ? Sice nedělám žádné geniální fotky, ale konečně vím, jak by měly správné fotky vypadat a snažím se z nich vydat, co nejvíc se mi povede. Časem tomu také přijdeš na kloub a místní ti k tomu jistě dopomůžou.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 18:15, Zdeno(m), (Houby)

Koukám, mluvčích máme dost...Er dvojko, pokrok se nedostaví za týden, klidně sleduj cvrkot, snaž se jít svou cestou a přitom porovnávat...Horší je, že někteří nepokročí a nejdou vzhůru. ale i ti jsou součástí téhle komunity, kde by pocit sounáležitosti měl být v souladu s tím, že něco dávám a něco si beru...Ptej se a zkoušej...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 18:17, Zdeno(m), (Houby)

No, s některými tvůrci tady si budeš rozumět...Zvláště věta "vždycky to prostě nějak blejsknu" by mohla mít své příznivce...

Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 18:03, vlk(m), (Houby)

...vítám Tě na těchto stránkách...mně se například ten kovařík s tim klackem na klobouku líbí...chtěl ses podělit o to jak rostl a na tom není nic špatnýho...tak jen do toho a nenech se odradit...

Re: Re: Re: Houby čtvrtek až neděle, 07.07.2015 19:23, R2, (Houby)

Vřelé díky za přivítání a odradit se rozhodně nenechám. I kritiku beru, to je normálka. A ještě doufám že lidé okolo budou tolerovat jakousi základní znalost všech hub, rád by jsem uměl poznávat i další druhy, ale není moc kdo by mi to ukázal... A sám je sbírat, tak na to si zrovna netroufnu.

Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

I takový mrňous potěšil.

Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

Taky ta babka je pěkná. :D

Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

A ještě tři hřiby smrkové. Ty nikdy prostě neomrzí. Tady je první.

Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

Druhý :D

Re: Houby čtvrtek až neděle, 06.07.2015 22:29, R2, (Houby)

Třetí a poslední kousek, který jsem fotil.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30