O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Už za měsíc se můžete těšit, 02.07.2015 09:43, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Kniha je hotová, už jen aby se podařil tisk....

Re: Už za měsíc se můžete těšit, 02.07.2015 09:43, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Re: Už za měsíc se můžete těšit, 02.07.2015 09:43, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Re: Re: Už za měsíc se můžete těšit, 02.07.2015 09:52, alesjirsa(m), (O přírodě)

Moc hezké, hned bych si ho koupil.

Re: Re: Re: Už za měsíc se můžete těšit, 02.07.2015 14:53, chorcheee(m), (O přírodě)

Obávám se, že tam na můj vkus bude moc hřibovitých a málo dřevomilek s mikroznaky. Barevná monografie placatých hub s pérovkama mikroznaků by sice byl sympatický počin, ale vzhledem k tomu, jak málo lidí by si to pořídilo, tak by asi musela stát několikrát víc než tato, aby se tisk vůbec vyplatil .

Re: Re: Re: Re: Už za měsíc se můžete těšit, 02.07.2015 14:57, Mišák Mikšík, (O přírodě)

Ahoj

Ano bohužel člověk musí přizpůsobit trhu a poptávce, protože podobně koncipovanou knihu by nikdo nevydal, případně jen vědecké nakladatelství typu Academia za pomocí grantu a to by ještě musela mít velikou podporu recenzentů, kteří by ji prosadili. Ale myslím, že i tak se kniha může líbit.

Re: Re: Re: Re: Re: Už za měsíc se můžete těšit, 03.07.2015 13:10, Patrik(m), (O přírodě)

Zajímavé, to já ale zase preferuju knihy, ve kterých můžu najít spoustu askomycetů s podrobnějšími popisy. Např. Přehled hub střední evropy, nedávno koupený - je tam zhruba 200 askoušů a spoustu jich ani neznám nebo znám, ale není o nich moc informací.
Co se týká té skupiny hub, která zajímá Chorcheeho, velká spousta jich je ve Velkém atlasu hub a v Přehledu hub střední Evropy je jich zhruba 150 druhů. Inak několik monografií staršího vydání o choroších jsem už zahléd.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Už za měsíc se můžete těšit, 03.07.2015 14:44, Mišák Mikšík, (O přírodě)

V mé knize bude cca 100 druhů askomycetů, ale není to primární skupina atlasové části knihy. Ale to je celkem logické. I tak je ale podle mne stovka relativně důstojný počet.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30