O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 09:21, Honzík(m), (O přírodě)

...původně jsem měl čas a Henry jiné plány,tož jsem chtěl zjistit jak moc je Machaon pochroumanej...

Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 09:21, Honzík(m), (O přírodě)

...když se to Henry dozvěděl, tak oželel výpravu za česnekem a že chce taky vědět jak moc je ta jihočeská palice rozbitá...

Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 09:21, Honzík(m), (O přírodě)

...no,zřejmě byl Machaon v dobrým servisu,neboť statečně šlapal s náma mladejma.Akorát se mu po focení blbě vstávalo,ale to mu myslím už zůstane...Na fotce je v kačenkovišti až vzádu,vepředu je Henry a v prostředku sympatický brňák.Jména skoro zásadně zapomínám,takže nevim.Ale musí bejt dost dobrej,protože jeden fotoobjekt dokázal fotit o třicet minut déle než Basset.No,a taky se s Machaonem dokázal bavit o broukách,houbách a různejch orchách(orchideje) dost dlouho tim divným jazykem(veni,vidi atd.)...

Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 12:46, basset(m), (O přírodě)

Brňák má webové stránky tady

Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 09:21, Honzík(m), (O přírodě)

...a teď ze zastávky na hlohovejch(opraveno) hlízenkách.Byly prťavý.Než jsem tři našel,tak jsem zase dvě ztratil.Navíc mě podváděl displej na foťáku.Ukazoval všechno krásně ostrý a cestou domu mi to rozmazal(musel jsem to dost přeostřit)...

Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 12:37, basset(m), (O přírodě)

Dopadl jsem o kousek lépe, ale ne o moc. Na tu megahoubu - hlízenka hlohová, Monilinia johnsonii (Ellis & Everh.) Honey 1936 - o velikost cca 3 mm v průměru jsem sebou neměl to správné sklo. Exsikáty mám teď doma v krabičce v mechu a odpoledne to zkusím znovu a lépe
Vidět nás tam včera, jak tam ve třech lezeme pod čtyřech pod hlohem a prohrabáváme opad, musel být pro někoho docela zážitek. Nakonec je vyhrabával a ztrácel a opět nalézal jenom Honza. Machaon nás utvrzoval, že jsou i více jak cm velké, ale Honza nacházel standardně velikost do 3 mm

Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 20:24, Patrik(m), (O přírodě)

Asi tak, jako když jsem fotil hovníky na srnčích bobkách a něco podobného říkal kámoš, co se mnou byl

Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 09:21, Honzík(m), (O přírodě)

...tady byl na mne Henry zlej.Nechtěl to fotit,že prej je to vzácný...,tak ať si to hezky cvaknu sám.Che,takovej divnej sajrajt...No,za trest jsem mu cestou domu usnul v autě...Tak,a teď jdu taky spinkat...

Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 12:11, Tori(m), (O přírodě)

Ale, to je pěkná potvora - plesňák karafiátový, že? Poprvé vidím fotku na řezu.

Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 12:33, basset(m), (O přírodě)

.. když Honza moc nevěří, když řeknu, že to bude něco vzácného Takže by to měl být tedy plesňák karafiátový, Thelephora caryophyllea (Schaeff.) Pers. v ČS jako CR (critically endangered) – kriticky ohrožený druh.

Re: Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 13:07, Tori(m), (O přírodě)

Přesnou lokalitu jste u tohohle výletu myslím nenapsali, tak snad nevadí, či?
A gratuluju k nálezu!

Re: Re: Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 13:22, basset(m), (O přírodě)

máš poštu

Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 17:40, Honzík(m), (O přírodě)

...jsem vzhůru,tož...Není to řez ale rozpadající se a samovolně se odlamující fuj kolem třech pařezů.Kdyby mi to nepřipadalo nějaký divný,nikdy bych to neotočil.No,a Henrymu věřím,jinak bych tohle nikdy nefotil.Akorát mi vadí když nedělá nic pro své zdraví a je línej vytahovat foťák a válet se po zemi.Jo a Tori,máš poštu...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 18:01, basset(m), (O přírodě)

Válet se po zemi při aktuálním datu není zdravé . Dnes jsem byl na kontrole u paní doktorky a opět mi ubrala další prášek . Ještě dvakrát a bude bez práce

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 18:56, karelzbrd(m), (O přírodě)

gratulace, ty mládneš a pak, že to není možné

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 19:01, basset(m), (O přírodě)

jj, věkem se vracím směrem zpět k plínám

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: ...z jižního výletu o houbách i nehoubách 1.část..., 20.04.2015 19:58, Honzík(m), (O přírodě)

...potvrzuju,už si vybírá houbařskej dudlík na příští rok...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30