O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

aktuálně..., 15.02.2015 00:49, Yohaness(m), (O přírodě)

Z dnešního, mrk na hodinky, takže vlastně ze včerejšího výletu s Jardou Malým a Standou Prosty - Tutkou. Helmovka pařezová - Mycena tintinnabulum.

Re: aktuálně..., 15.02.2015 00:51, Yohaness(m), (O přírodě)

Kornice otrubičnatá - Encoelia furfuracea.

Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 00:53, Yohaness(m), (O přírodě)

Všude přítomná sametonožka - Flammulina velutipes.

Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 00:56, Yohaness(m), (O přírodě)

Závěrem krásná voskovička černavá - Holwaya mucida.

Re: Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 00:57, Yohaness(m), (O přírodě)

A ta si zaslouží ještě jeden obrázek... Vždyť je to také Červený seznam - EN. Píše se tam: Saprotrof rostoucí na padlých kmenech listnáčů (hlavně lip) na místech s vlhkým mikroklimatem, např. v údolích potoků nebo v lužních lesích. Obecně vzácný druh, v ČR známý z Ferdinandova údolí u Železné Rudy na Šumavě, z řady lokalit na Ostravsku, v CHKO Poodří a Litovelské Pomoraví a z NP Podyjí.

Re: Re: Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 07:25, fáfa(m), (O přírodě)

..fakt jako pěkný..

Re: Re: Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 07:52, Zdeno(m), (O přírodě)

U nás, na seweru, ji nacházíme také. Je to zajímavý fotoobjekt. Lépe je vidět to perfektní stádium s černými mističkami...

Re: Re: Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 10:56, alesjirsa(m), (O přírodě)

Všechno nádherné.

Re: Re: Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 13:52, Patrik(m), (O přírodě)

Krásné..velice mě zaujala část ,,známá z mnoha lokalit na Ostravsku, CHKO Poodří" - nemáš tam přesněji napsáno, jaké další lokality na Ostravsku to jsou??? ChKO Poodří mám kusek, možná by se dala najít i blíž v mém okolí, co říkáte

Re: Re: Re: Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 17:52, Yohaness(m), (O přírodě)

Já myslel, že jsi už Červený seznam pořídil? Je to tam přesně takto.
Jinak se ti divím, pokud jsi z Ostravska,že se neobrátíš na mykooddělení Ostravského muzea, tam by ti asi poradili nejlépe, tuším, že přes houby je tam Helena Deckerová...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: aktuálně..., 15.02.2015 18:41, Patrik(m), (O přírodě)

No jo, to já vím, ale ono je to až na druhém koncu Ostravy a já Ostravu vůbec neznám (kromě části, kaj robí taťka a té, kaj chodím do školy), natož ještě, abych se dostal někam na úplně druhý konec Ostravy a našel tam Ostravské muzeum


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30