O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vyluštění..., 19.12.2014 21:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Jak už bylo níže poznamenáno, "vev" skutečně ve 21:13 dala správný výsledek...Pavla přitaknutím ve 21:19 bere stříbro a chorcheee se vzdal bronzu ve prospěch mlčochherpa. Jednička je známá kornice otrubičnatá, kdo ji někdy na lísce našel, se nenechá nikdy zviklat. Je to ovšem drobná houba. Se zrnivkou problém nebyl a to jsem zatajil lupeny a prsten. Nejtěžší bylo poznat hlívu olivovou, mnozí ji nikdy neviděli, zatímco my, návštěvníci Rumcajzova, ji máme div ne za plevel. Ta žíhanost klobouku je ovšem signifikantní. O penízovce letní jsme tady nedávno diskutovali a ty bílé lupeny ji vcelku jasně determinují...No a šťavel snad pozná i chorcheee()...Obrázek patří finalistům, uznání všem. I ostatní se mohou podívat. Smolokorka pryskyřičná předvádí barevný sortiment gutace . Tak zas za týden, na Štěpána po huse...

Re: Vyluštění..., 19.12.2014 21:52, Zdeno(m), (O přírodě)

Obrázek mi tady klepe na rameno, že prý tam není. Tak teď už bude...

Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 21:55, Patrik(m), (O přírodě)

Zdeno, já dnes možná tu hlívu olivovu našel...ale nejsem si jistý..bylo jich tam jak naseto...

Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 21:57, Zdeno(m), (O přírodě)

Ne, tohle není hlíva olivová...

Re: Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:05, Zdeno(m), (O přírodě)

Ta vypadá třeba takhle...

Re: Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:09, Zdeno(m), (O přírodě)

A taky bych v tom nejspíš viděl tu přehrnutou...Barevně ovšem dílem počasí a autora trochu ujetá...

Re: Re: Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:14, Joska(m), (O přírodě)

Třeba takhle?

Re: Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:20, alesjirsa(m), (O přírodě)

Hlíva máčková to asi nebude, že ? (myslím ten první obrázek od mlčochherpa, příspěvek se mi přesunul až sem dolů)

Re: Re: Re: Re: Re: Vyluštění..., 20.12.2014 08:58, osada(m), (O přírodě)

Hlíva máčková.....

Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:00, Joska(m), (O přírodě)

Zespodu nevidět. Spíš mi připadá jako strmělka přehrnutá... Ale dneska určit něco jako strmělku není zrovna dobrý nápad...

Re: Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 23:47, Honzík(m), (O přírodě)

Re: Vyluštění..., 19.12.2014 21:58, vevanek, (O přírodě)

Díky Musím přiznat, že na taháku jsem měla č.3 jako ryzec oranžový. Když Gazela dala tu hlívu a Zdeno poznamenal, že už jsou určeny všechny houby, tak logicky vyplynulo, že scházela právě ta trojka. Dvojku jsem měla určenou jako zrnivku od začátku, protože penízovka kořenující nemá ty zoubky na okraji.

Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:07, Zdeno(m), (O přírodě)

A právě tu dedukci oceňuji, moje nápovědy jsou zdrženlivé, pomáhám tak, aby hra vydržela...

Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:18, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já se také připojím ke gratulaci vítězům. Myslím, že nelehkost Zdenova kvízu opět nezklamala. A těším se zase příště. To bude, pokud správně počítám, druhý svátek vánoční, tak nám dej něco pěkného, Zdeno.

Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:24, gazela(m), (O přírodě)

Taky jsem si říkala, že ta kraječka kolem klobouku penízovky kořenující být nemá, ale jako zrnivka žraločí mi na Gůglu vyběhlo něco, co se té na fotce podobalo ještě míň než ta p. kořenující. Ale líbila by se mi zrnivka osinková No a tu p. letní mám za poslední dny opravdu naštudovanou.

Re: Re: Re: Re: Vyluštění..., 19.12.2014 22:35, Pavla, (O přírodě)

Jsem ráda, když bez nápověd poznám v kvízu něco hned na první pohled, protože jsem se s tím potkala v přírodě face to face. Zaječí zelí jsem přežvýkávávala od mala, ale se žralokem jsem se potkala poprvé letos v září pod Pradědem. Díky za stříbro

Re: Vyluštění..., 20.12.2014 08:59, osada(m), (O přírodě)

Biotop ...step, u nás celkem hojná houba, znám dvě místa růstu....


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30