O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 10:50, machaon, (O přírodě)

Cyathus olla - Číšenka hrnečková.Nález asi 20 cm od asfaltové silnice.

Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 10:54, machaon, (O přírodě)

Hericium coralloides - Korálovec bukový.

Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 10:56, machaon, (O přírodě)

Strobilomyces strobilaceus - Šiškovec černý.Kamenný les.

Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 11:01, machaon, (O přírodě)

Tremiscus helvelloides-Rosolovec červený,našel jsem ho již několikrát, ale fotky nic moc, tak snad v příští sezonu.

Re: Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 12:06, Zdeno(m), (O přírodě)

Fotka je zajímavá...

Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 11:04, machaon, (O přírodě)

Boletus radicans - Hřib medotrpký. Na hrázích rybníků jich bylo letos mnoho.

Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 11:10, machaon, (O přírodě)

Clathrus archeri - Květnatec Archerův . Letos všude hojný.

Re: Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 11:34, alesjirsa(m), (O přírodě)

Jako vždy to máš pěkné.

,letos všude hojný', jenže já ho nenašel ještě ani jednou za život.

Re: Re: Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 14:03, gazela(m), (O přírodě)

Trpělivost, mladíku. Já jsem tu podstatně déle a taky jsem květnatec naživo ještě nepotkala. Jo, vlastně jo, jednou nám někdo na výstavu přinesl svůj nález

Re: Re: Re: Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 18:05, alesjirsa(m), (O přírodě)

No, mám pár "favoritů", které jsem ještě buď nikdy neviděl nebo jsem je viděl jen párkrát za život, a já bych byl štěstím bez sebe, kdybych ty, co do těchto hub patří, našel. Sice jsem květnatce do této skupiny nezařadil, ale také by jeho nález nebyl ke škodě.

Re: Re: Re: Re: Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 18:22, Patrik(m), (O přírodě)

Mělo by se vážit slova, ,,letos všude hojný" - kdyby tomu tak bylo, všude znamená i u mě, je to stejné jak s těmi housenicemi červenými na houbareni, jak tam psali ,,hojný plevel"
Květnatec jsem už viděl před čtyřmi lety, ty housenice ale ještě ne

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 20:00, machaon, (O přírodě)

Snad jsem měl kliku, ale v září a řijnu jsem na ně narazil často.Dokonce snacha mi poslala fotku, kde jich bylo na 1m asi třicet,od vajec po rozpadlé plodnice.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ohlédnutí za sezonou, 30.11.2014 22:12, alesjirsa(m), (O přírodě)

No jo, tak - když na ně má člověk místo, kde rostou hojně, tak ... Třeba já a ryzce syrovinky, v Liběticích v lese, tam pokaždé nějakého najdu, jinak v žádném jiném lese, co znám, bych o něj nezavadil (viděl jsem ho jen dvakrát za život někde jinde).


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30