O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Pár hub..., 19.11.2014 23:05, Yohaness(m), (O přírodě)

Čirůvečka klínolupenná - Dermoloma cuneifolium. V Červeném seznamu (označená jako EN) se píše:
Saprotrof rostoucí na zemi v listnatých lesích teplejších oblastí i na otevřených nebo polootevřených xerotermních stanovištích. V ČR je známo kolem 15 lokalit – v Českém krasu, v Prokopském údolí u Prahy, v Kinského sadech v Praze, na Turnovsku, u Poříčka
v Posázaví, v Moravském krasu a jeho okolí, na Kuřimsku, v okolí Brna, ve Ždánickém
lese a na Pálavě.

Re: Pár hub..., 19.11.2014 23:05, Yohaness(m), (O přírodě)

Voskovka luční - Hygrocybe pratensis. V Červeném seznamu (označená jako NT) se píše:
Saprotrof rostoucí na sušších nehnojených kosených loukách a pastvinách, na okrajích
lesů, příležitostně i ve světlých listnatých lesích a křovinách od nížin do hor. Před rokem
1970 byl druh poměrně hojný, poté došlo k úbytku jeho lokalit.

Re: Pár hub..., 19.11.2014 23:05, Yohaness(m), (O přírodě)

Voskovka vosková - Hygrocybe ceracea. V Červeném seznamu (označená jako DD) se píše:
Saprotrof rostoucí na vlhčích kosených loukách a pastvinách, vzácněji v listnatých
lesích a křovinách na holé humózní půdě nebo v mechu. Do roku 1945 je dokladováno
deset sběrů. V současné době je udávána pouze z Havranického vřesoviště v NP Podyjí
(1993–1995).

Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 11:26, petras, (O přírodě)

Nemohla by to být taky ona

Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 18:50, Patrik(m), (O přírodě)

Zajímavé, ty nacházíš snad jen červenoseznamovky
S voskovičkou voskovou nemůžu souhlasit, já jsem jí našel spolu s několika plodnicemi voskovky luční u nás na louce (Olbramice, blíže Lhotky) v nespočetných asi dvou či třech skupinách
....jo a v atlasu u nás ještě není

Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 19:42, Yohaness(m), (O přírodě)

Jako s čím nemůžeš souhlasit? Nerozumím...

Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 21.11.2014 06:51, Honzík(m), (O přírodě)

...taky nerozumim(jestli s voskovičkou,nebo jen s Petrasovou,nebo...?)

Re: Pár hub..., 19.11.2014 23:05, Yohaness(m), (O přírodě)

Čirůvka kroužkatá - Tricholoma cingulatum. V Červeném seznamu (označená jako NT) se píše:
Mykorhizní symbiont vrb. Roste jak na přirozených, tak na člověkem ovlivněných stanovištích.
Vyskytuje se roztroušeně na celém území ČR.

Prostě ještě pořád má cenu vyrazit na houby...

Re: Re: Pár hub..., 19.11.2014 23:22, Kraken(m), (O přírodě)

Koukám, že už tě zajímají jen houby z Červeného seznamu! Paráda!

Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 06:25, Honzík(m), (O přírodě)

...on to dělá schválněPůlku ohromí,zbytek "nsr".To jsou vlastně nepřesný údaje,u mne obojííí

Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 07:56, Yohaness(m), (O přírodě)

Tak tomu není, nechci nikoho ohromovat ani nas..at. Samozřejmě, že nachazím i hojné a obecné houby, které také fotím, ale těch je tady a nejen tady dost. Přijde mi pak smysluplnější sem dát nějakou zajímavost a přidat informace, nebo ne?
Ale pokud chcete, můžu dávat běžné houby, např. hřib žlutomasý...

Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 07:59, Yohaness(m), (O přírodě)

nebo hřib hnědý...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 08:01, Yohaness(m), (O přírodě)

A taky jsem našel hřib žlučový.

Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 08:00, Honzík(m), (O přírodě)

...nenene,jen dávej dál...Aspoň víme že to existuje i pod jiným jménem než "prašivka,mrcha,potvůrka ,fuj...atd.)

Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 18:26, fáfa(m), (O přírodě)

..che che Yohaness a unikátní plodnice hřibu žlutomasého

Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 09:37, Zdeno(m), (O přírodě)

Zbytek je taky půlka podle Tvého dělení celku...

Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 10:09, Yohaness(m), (O přírodě)

Nerozumím...?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 10:28, Honzík(m), (O přírodě)

...to bylo na mne(matematická definice mé poznámky o půlkách)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 11:40, Zdeno(m), (O přírodě)

Přesně tak, fifty-fifty...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 18:58, Patrik(m), (O přírodě)

Pravda, nechcu teď narážet na nikoho odsaď, ale mě se prostě nebaví pořád dívat jen na běžné věci, které jsou třeba už okoukané a tisícrazy vyfocené za sebou( smrkáče, dubáky, muchče červené...) samozřejmě co se tyče hlív, borovjáků či křemenáčů březových, to mě vždy nsr, protože jsem je ještě nenašel (hlívy jen dvarazy)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 20:47, vevanek, (O přírodě)

Patriku, když tě nebaví se na něco pořád dívat, tak na myši je takové kolečko... Víš, každý nemá zaměření jen na určitý druh hub jako ty. Jsme tu i houbaři, jak se říká, plniči spíží, kteří se rádi podívají i na ty "obyčejné houby" a díky těmto stránkám se seznamují i s těmi neobyčejnými. Mohu tě ubezpečit, že při nálezu obyčejného hříbka míváme stejně krásné pocity, jako když ty najdeš ty svoje askouše a brabouky

Re: Re: Pár hub..., 20.11.2014 16:51, vevanek, (O přírodě)

Zase krásné. Já jsem ráda, že tu dáváš houby, které nikdy nenajdu a i kdybych je našla, tak nepoznám, že jsou vzácné

Re: Re: Re: Pár hub..., 21.11.2014 06:41, Honzík(m), (O přírodě)

...to já je občas najdu(nebo podobné)...ale moje nevědomost udělá z většiny obyčejný "fuj"

Re: Pár hub..., 20.11.2014 11:28, petras, (O přírodě)

už jsem ji sem dával,rostla s kyjankou Zollingerovou,fotky nic moc,ale zajímalo by mě to,pokud je taky tak vzácná,tak snad příští rok bude zase.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30