O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobrého dne přeji a přidám pár fotozbytků. Na vaše četné reklamace jsem trošku snížil saturaci v editoru. Asi to brzy udělám natvrdo ve své Fijince (to naštěstí jde a dokonce plynule - základ bývá u takovýchto stroječků standardně přeostřený a přesaturovaný).

Začnu nějakou neznámou kráskou s rýhovanou nožičkou...

Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:58, Zdeno(m), (O přírodě)

Rod bude helmovka, připadá mi jako zefýrová...

Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 14.11.2014 09:03, chorcheee(m), (O přírodě)

A nemohla by to být helmovka rýhonohá (Mycena polygramma)?

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 14.11.2014 09:45, basset(m), (O přírodě)

.. já si také myslím, že mohla

Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 14.11.2014 16:18, Zdeno(m), (O přírodě)

Proč ne...Já dával svůj tip...

Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:29, chorcheee(m), (O přírodě)

A tady něco resupinátního (tedy "fuj!")

Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Že by třpytiví hnojníčci? .

Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Pozdě k podzimku bývají letnější houby tak vyšisované, že si často ani netroufám hádat. Jsou to třepenitky?

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 18:00, Zdeno(m), (O přírodě)

Třepenitky to jsou, usuzuji, že spíše makovky, protože mi lupeny připadají do modra, svazčité by už měly lupeny skoro černé. Ale pokud ji nemám v ruce, jen názor...Nauč se vůni makovky, je velmi charakteristická...

Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak tuto hobičku bych před týdnem vůbec neznal. Nyní bych si (díky zdenomu pátečnímu kvízu) troufnul dát šupinovku šedohlínovou (Pholiota lenta). Zdá se, že mají sezónu. Našel jsem jich už několik - u Brna a dnes i u Chocně.

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 18:02, Zdeno(m), (O přírodě)

Je to ona, dávám ji do octa, je chutná a hlavně bývá hojná v době, kdy už druhů moc není...Mám radost, když informace z kvízu padají na úrodnou půdu...

Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:29, chorcheee(m), (O přírodě)

A na závěr, senzace atrakce, dámy a pánové!
S vrchu outkovka, se spodu lupenatá houba. . Těšil jsem se, že jsem konečně objevil pro vědu (nebo minimálně pro ČR) nový druh a ouha. V atlasu dřevokazných hub jsem zjistil, že už se o něm ví. Říká se mu prý lupeník březový (Lenzites betulina). Tak sláva se odkládá na přiště . Hezký den všem!

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:47, chorcheee(m), (O přírodě)

Právě koukám, že zde je v Atlasu také, však jen seshora. To je špatné...

Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 16:31, Joska(m), (O přírodě)

Už je tam i zespodu.

Re: Re: Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 17:21, chorcheee(m), (O přírodě)

Výborně

Re: Re: Kolem Myslivny (Nový Lískovec - Kohoutovice, Brno) III., 13.11.2014 15:54, Zdeno(m), (O přírodě)

Lupeník je fotogenický, taky ho rád potkávám...Nelkej, třeba na jaře najdeš masečníka...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30