O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Něco z minula..., 25.10.2014 20:44, Patrik(m), (O přírodě)

V poslední době není příliš času, proto nevím, zda se vůbec ještě alespoň raz než napadne sníh dostanu do lesa, tak dám alespoň něco z minula...my, zájemci o houby trpíme velmi často tzv. syndromem opožděné radosti...to např. v lese objevím nějaký zajímavý druh houby, jdu dom, protože se mi za rok nashromáždí mnoho fotek a většinou nestačím z určováním tak je pak běžné, že určit jeden druh mnohdy trvá víc než týden....
...To platí i v případě těch známějších druhů, jako je třeba penízovka hřebílkatá, která mě mezi neurčenými strašila od léta, přitom stačilo jen kouknout do atlasu a přesvědčit se, že je můj předpoklad pravda

Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:44, Patrik(m), (O přírodě)

Minulý týden jsem našel v olšině velice zajímavý druh, prvonález...palušku štětinonohou...

Re: Re: Něco z minula..., 26.10.2014 18:08, Honzík(m), (O přírodě)

...tak tohle když potkám...tak si budu myslet že mi vypad šedivej vlas

Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:44, Patrik(m), (O přírodě)

Radost mě udělala i kržatka zrnitá, další prvonález, díky ní jsem si při focení všiml i o hodně drobnějších palušek...

Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:44, Patrik(m), (O přírodě)

Tady si stále nejsem jistý...lakovka statná???

Re: Re: Něco z minula..., 26.10.2014 12:29, basset(m), (O přírodě)

Jenom mikroskopem. Platí prý (houbareni.cz):
Lakovka statná roste dosti hojně v listnatých a jehličnatých lesích, nejvíce pod borovicemi. Na rozdíl od Lakovky lakové je vázána pouze na borovice, tzn. že pokud najdete lakovku v čistě borovém lese, může to být l.statná i l.laková, pokud tam borovice není, je to vždy lakovka laková.

Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:44, Patrik(m), (O přírodě)

No a aby jste si nemysleli že mě nic jiného nezajímá než houby, tak přidám čerstvé fota rehka zahradního u nás na zahradě...

Re: Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:56, Honzík(m), (O přírodě)

...perfektní,čim si oblbnul tohohle?

Re: Re: Re: Něco z minula..., 25.10.2014 21:07, Patrik(m), (O přírodě)

Pozoruju ho u nás na zahradě často, vím že tam léta vždy na jedno místo shánět potravu, stačí se někde nenápadně schovat, i když si mně všimne a odletí, vím, že za chvíli je tam zas a zdržuje se kolem...tady starší fotka...

Re: Re: Re: Něco z minula..., 26.10.2014 16:33, Honzík(m), (O přírodě)

...už by ti měli brzo odletět do teplejch krajů

Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:44, Patrik(m), (O přírodě)

Na focení je již docela chladno, včera fukal studený vítr, a tak, dyž sem ho fotil, jsem musel co tři minuty jít na chvíli ohřát ruce do vnitř, bo jsem měl úplně promrzlé prsty...
No tak zatím, bohužel, houby již moc neporostou, za chvíli si budeme muset vyčkat na nový začátek...

Re: Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:56, karelzbrd(m), (O přírodě)

hezké fotky. Neplaš, teď přijdou hlívy, pařezníky, ještě jsou parožnatky atd....

Re: Re: Re: Něco z minula..., 25.10.2014 20:59, Zdeno(m), (O přírodě)

Hlíva hnízdovitá...

Re: Re: Re: Re: Něco z minula..., 25.10.2014 21:05, karelzbrd(m), (O přírodě)

sem měl podotknout... díky

Re: Re: Něco z minula..., 25.10.2014 21:15, MACEK, (O přírodě)

Myslím, že je to kominíček. Na Drahanské vrchovině má jméno kameníček - hnízdí ve stavbách z kamení.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30