O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

oříš, 30.06.2012 13:29, ales, (O přírodě)

horko,jak blázen,ale veliká radost z pěti oříšů

Re: oříš, 30.06.2012 13:31, ales, (O přírodě)

dám i lokalitu-litovelské pomoraví
směr od úsovska

Re: oříš, 30.06.2012 13:34, ales, (O přírodě)

tři jsem vzal,dva menší zůstali na místě,ale i ti tři vážili 1,8kg,najít takovou skupinku této houby byl pro mně pěkný zážitek

Re: Re: oříš, 30.06.2012 23:58, fáfa(m), (O přírodě)

...hmmm takový beraní hlavy...gratuluju!

Re: Re: oříš, 04.07.2012 10:34, Forrest Run(m), (O přírodě)

Zdar Aleši!:-)
Parádní úlovek!:-)
Řekneš nám, z jakýho okresu a popíšeš nám biotop, please?
Jak je připravuješ?
A ještě na Tebe mám prosbičku...udělej nám příště větší fotky...se zdejším 300kB limitem můžeš jít i přes 1000 pixelů na delší straně...pokud bys chtěl poradit, jak s úpravama, rád Ti pomůžu!:-)

Re: Re: Re: oříš, 04.07.2012 17:40, ales, (O přírodě)

zdar
Už jsem trochu nastínil,že je to v litovelském pomoraví,je to na rozhraní šumperského a olomouckého okresu,zítra se tam vypravím znovu.
Velikost fotek jsem udělat takovou ,aby se vlezly i na konkurenční stránky a už jsem je neupravoval,co se týká aparátu na focení tak je to taková mrcha ,chtělo by to novou,no uvidíme jestli na to zbydou lowe.
Biotop je taková teplejší budohabřina s příměsí břízi.Rostli u paty dubu,asi 50 m od nich měli divoká prasata bahniště.Ta lokalita je opravdu druhově bohatá,vím že to máš dost z ruky,ale někdy si udělej cestu kolem a zastav se tady.
Co se týká kuchyňské úpravy-tak jeden šel na držkovou,druhý se rozdělil hned pod špaňelské ptáčky a jeden je nachystaný v mražáku.


Tak zdar,až něco nafotím,tak se zas ozvu


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30