O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Víkendové kachny, 07.04.2014 21:30, b.gun(m), (O přírodě)

Abych nezůstal s lovem kachen pozadu, přidám krátký report z nedělní kontroly jednoho z mých tří lovišť...

Re: Víkendové kachny, 07.04.2014 21:30, b.gun(m), (O přírodě)

Jak jsem předpokládal, je to bída, nedostatek vody a horko se projevují v plné palbě. Čistě na kusy to sice nevypadá až tak zle, pár set by se jich dalo napočítat a za normálních okolností by to bylo na nůši. Jenže drtivá většina jich moc nevyrostla a zůstala ve velikostech do sotva deseti centimetrů.

Re: Víkendové kachny, 07.04.2014 21:30, b.gun(m), (O přírodě)

Z toho mála ve standardní velikosti pak je pro změnu většina notně okoralá. Najít něco jakž takž fotitelného tak dalo docela zabrat.

Re: Víkendové kachny, 07.04.2014 21:30, b.gun(m), (O přírodě)

Při čtení příspěvků na netu o tom, jak deštíky kačenkám pomohly, nebo jak někdo o víkendu zmoknul na rybách, mi připadají jak z jiného světa. Jak vypadá déšť už si ani nepamatuji. Naposledy mne dojala předpověď na tento víkend, která ještě v pátek v poledne hlásala pro naši oblast déšť s pravděpodobností srážek 80-100%. Jaká byla skutečnost, netřeba dodávat...

Re: Re: Víkendové kachny, 07.04.2014 21:50, kápo(m), (O přírodě)

Sice vyčouhlý,ale aspoň nějaký

Re: Re: Víkendové kachny, 07.04.2014 22:00, Zdeno(m), (O přírodě)

Jó, meteorológy já v poslední době zbožňuji...Nebude-li pršet, nezmoknem. Rano hmlisto, cez den takisto, v noci tma...

Re: Re: Re: Víkendové kachny, 07.04.2014 22:00, Zdeno(m), (O přírodě)

Fotky ovšem pěkné...

Re: Re: Víkendové kachny, 08.04.2014 17:18, vlk(m), (O přírodě)

...hezoučké kačky...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30