O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Tyhle hřiby už byly kdysi dávno určené jako hřiby červené.

Re: Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Pár let jsem je už neviděl a já málem vypustil duši, když jsem k nim chtěl dojet na kole. Naštěstí to nebylo nadarmo, letos se opět ukázaly.

Re: Re: Červené hřiby., 25.08.2023 05:17, houbomil-Klášterec(m), (Houby)

No Kájo jestli jsou to ty z Jezerního vrchu,tak mi je před pár lety někdo z Brna určil jako mokřadní,ale pak když přijel Prosty z Jonasem ,tak to zpochybnil a říkal že můžou růst na lokalitě pospolu oba druhy-tak nevím! Ale biotop by napovídal na mokřadní(podmáčená travnatá lokalita s olšemi dokola.

Re: Re: Re: Červené hřiby., 26.08.2023 00:39, Kraken(m), (Houby)

Jsou tam odsud a taky to tak vidím. Proto jsem ty fotky už před čtyřmi dny taky dal do určovny, ale pořád ještě se k nim nikdo nevyjádřil...

Re: Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Rostou přímo v mokřadu a já pořád doufám, jestli by to přece jen nemohly být hřiby mokřadní.

Re: Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Fotky jsem dal do určovny, ale ani po dvou dnech se k nim ještě nikdo nevyjádřil.

Re: Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Udělal jsem chybu, že jsem neudělal řez třeněm, to by bylo určení jednodušší.

Re: Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Po jarní vlně se opět ukázal sírovec žlutooranžový.

Re: Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Na louce pod okrajem lesa rostlo velké množství ryzců krátkonohých.

Re: Červené hřiby., 24.08.2023 15:27, Kraken(m), (Houby)

Žádné další houby jsem tentokrát neviděl, jen hlenky válečkovku keříčkovou a zlepníček jahodovitý.
Ten se mi ale moc nepovedl...

Re: Re: Červené hřiby., 24.08.2023 16:21, MACEK, (Houby)

SOLIDNÍ VYCHÁZKA, ČERVENÉ JSEM NAŠEL POUZE JIDINKRÁT

Re: Re: Re: Červené hřiby., 25.08.2023 23:59, Kraken(m), (Houby)

Pěkná vycházka! Mám nové elektrokolo a dostal jsem takový nápad, že na vrchol kopce vyjedu na něm. Ale když jsem na začátek cesty dojel přes louku od zahrádek, zjistil jsem, že příkrá cesta nahoru je blátivá a plná velkých kamenů, jak jí vymlely předešlé lijáky. Přes to jsem se o to pokusil, ale málem jsem si při tom namlel. Ale úplně vzdát jsem to nechtěl, tak jsem nahoru to těžké kolo vytlačil. Když jsem byl konečně nahoře, klepaly se mi nohy a byl jsem mokrý, jako bych vylezl ze sprchy. Naštěstí tam alespoň byly ty hřiby, jak jsem očekával. A protože cesta dolů na druhé straně kopce vypadala úplně stejně, sjel jsem zpátky raději betonovým korytem staré, už nepoužívané sáňkařské dráhy.

Re: Re: Červené hřiby., 25.08.2023 05:18, houbomil-Klášterec(m), (Houby)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30