O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 00:16, Pavla, (O přírodě)

já sice žádné houby nemám, ale chci Vás moc pozdravit a pochválit Vaše nálezy a obrázky. Jste všichni borci, SUPER! To my s Prckem každý víkend objevujeme zatím jen krásy naší sídlištní přírody, a tak místo hub hledáme happylístky.

Re: Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 00:16, Pavla, (O přírodě)

Začínáme v tom být dost dobří. Teď v neděli jsme dokonce našli jedním vrzem hnedle dva.

Re: Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 00:16, Pavla, (O přírodě)

Velkou událostí bylo i setkání s ptáčátkem (snad drozďátkem), jehož první neohrabané skůčky kontrolovala z výšky starostlivá ptačí maminka. A i když nerozumím řeči zvířat, přesně vím, co její štěbetání znamenalo: "Skákat už jakž takž umíš, tak teď zkus ta křidélka. Vzpomeň si, jakou písničku jsem Ti zpívala, když jsi bylo ještě ve vajíčku: ♫Mávej, mávej, mávej, mávej, mávej jen, nic nepomůže, že tu stojíš samo skoro celej den...♫

Re: Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 00:16, Pavla, (O přírodě)

"A kdo nám to tady roztahuje křidélka, Ali, podívej. Beruš....", ale hned se kousnu do jazyka, protože si okamžitě představím Chorcheeeho se vztyčeným ukazováčkem.

"Ano, tak to je slunéčko sedmitečné, víííííš?"

Re: Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 00:16, Pavla, (O přírodě)

Čtyřlístek = štěstí, pěti = děti. Těch nacházíme letos taky hodně, víte proč? No protože nám v září Ciconia ciconia přinese další uzlíček štěstí.

Mějte se tady krásně, ať Vám hlava i nohy slouží a ať v lese nacházíte, po čem Vaše srdce touží. Ahóóój

Re: Re: Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 06:07, MACEK, (O přírodě)

Hlava i nohy mi slouží hodně špatně, ale dík za přání a věřím v brzký Tvůj návrat.

Re: Re: Re: Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 06:29, Zdeno(m), (O přírodě)

Tak, už se těšíme...

Re: Re: Re: Re: Přátelé, kamarádi, 25.05.2021 07:59, houbomil-Klášterec(m), (O přírodě)

Tak!

Re: Re: Přátelé, kamarádi, 26.05.2021 10:44, Kraken(m), (O přírodě)

Hned dvojité štěstí, tak to držím pěsti!

Re: Re: Přátelé, kamarádi, 26.05.2021 21:05, tomaj, (O přírodě)

Už jsem si říkal, co je s Tebou. Nyní mám jasno, úloha babiček při péči o vnoučata je náročná a nezastupitelná. A čekání na přírůstek je radost a současně signál, že bude třeba vyšší nasazení.
U nás je dvouletý junák a přírůstek je očekáván v říjnu.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30