O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Něco z nedělních nálezů, hlívu jsme ještě nechali ať doroste, 17.11.2020 13:57, libors, (Houby)

Re: Něco z nedělních nálezů, hlívu jsme ještě nechali ať doroste, 17.11.2020 13:57, libors, (Houby)

Re: Něco z nedělních nálezů, hlívu jsme ještě nechali ať doroste, 17.11.2020 13:57, libors, (Houby)

Re: Re: Něco z nedělních nálezů, hlívu jsme ještě nechali ať doroste, 17.11.2020 16:09, alesjirsa(m), (Houby)

Není to hlíva, nýbrž pařezník pozdní (a už asi o moc nevyroste).

Re: Re: Re: Něco z nedělních nálezů, hlívu jsme ještě nechali ať doroste, 17.11.2020 16:26, libors, (Houby)

Já myslím, že tam jsou dva druhy hub. V popředí tedy asi ten pařezník a více vzadu mám za to, že to je hlíva nebo se pletu? Tak jsem zjistil že asi jak vepředu tak i vzadu je ten pařezník. Taky jsem právě zjistil že nejsem tak chytrý jak jsem si myslel. Ale letos jsem se aspoň naučil čirůvku fialovou a stejně jsem mezi ne takovými houbaři jako jsou tady za exota. Teď jsem vygooglil že houba (pařezník)je braná v Číně jako vzácná a velmi dobrá. Děkuji

Re: Re: Re: Re: Něco z nedělních nálezů, hlívu jsme ještě nechali ať doroste, 17.11.2020 17:36, Zdeno(m), (Houby)

Všechno bude pařezník pozdní, ovšem mnohdy dorůstá až k deseti a více centimetrům, doložím, mám nafoceno a večer na Nově můžete porovnat...

Re: Re: Re: Re: Re: Něco z nedělních nálezů, hlívu jsme ještě nechali ať doroste, 17.11.2020 17:42, libors, (Houby)

Určitě se nechci dohadovat jen se pokorně přiznám, že jsem netušil, že něco takového existuje. Zelená barva mi byla trochu divná, ale říkal jsem si, že to bude prostředím nebo na čem to roste, ale je jedlý a dle číňanů dobrý a vzácný. Ještě že tak.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30