O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

hřib královský asi nikdy nenajdu, ale zato jsem si královsky užila kočárkování v parku. Nikdy bych nevěřila, že nám to tady pár metrů od baráku tak žije.

Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

Vzpomínám, jak dlouho jsem po ní toužila, marně ji hledala, abych se nakonec přeci jen těšila z prvního pohárku.

Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

Jj, kdybych tak tenkrát tušila, že mi rostou přímo za humny - pohárovka obecná (Crucibulum laeve).

Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

♫ Zlatá slova, zrak mi plane. To je švagře zlatý důl.
Žampiony nadívané, máslo, žloutky a pak sůl. ♫

Zde bych ovšem s případnou konzumací brzdila. Na určení pečárky do druhu si netroufnu, ale možná bych si troufla na denní odhad pejsků, kteří si toto místečko pod keři rádi značkují.

Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

Stejně jako mipera jsem ani já nevěděla, že k voskovkám kuželovitým to mám takový kousek. První dvě vlašťovky a potom jsem je už nestačila počítat. Byly prostě všude.

Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

Jak ve mně teď pracují ty babičkovské hormony, s každou pěknou houbičkou vymýšlím Prckovi (i když je zatím na ně ještě pořád malý) pohádkové příběhy. Tu o Červené Karkulce asi všichni znáte, ale...

Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

znáte i tu strašidelnou O zubaté Voskovce s pichlavýma očima? Že ne? Tak jen v kostce. Tahle červená voskovka se nedokázala smířit s tím, že ač sama červená, není zařazena v Červeném seznamu hub, zatímco...

Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 21:51, Pavla, (O přírodě)

nenápadný šedivý chřapáč žebernatý (Helvella costifera) ano, navíc jako CR/kriticky ohrožený druh, a tak začala vymýšlet pomstu. Néé, nebojte, jako v každé pohádce to dopadlo dobře a k chřapáči - mému radostnému prvonalezenci - se ještě určitě jednou vrátím. Tak ahój!

Re: Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 22:06, mipera, (O přírodě)

Pavlo, parádní příspěvek i fotky. Nejvíce se mi líbí pohárovka obecná. Já to mám k voskovkám asi 5 minut pěšky a na místo, kde roste koloděj, koukám z okna. Budete se asi divit, ale prvního koloděje jsem našla v týdnu ve vesnici na návsi a včera večer dalšího - čeká na focení.
A hlavně gratuluji ke chřapáči, toho jsem ještě nenašla.

Re: Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 22:37, Kraken(m), (O přírodě)

Jako vždy moc pěkné, A hezké sny Pavlí!

Re: Re: V lese jsem nebyla, 20.06.2020 23:13, Dano, (O přírodě)

Pěkné Pavlo!
Do parku sice chodím nerad(je tam moc lidí), ale do toho bych se taky kouknul.

Re: Re: V lese jsem nebyla, 21.06.2020 16:39, Véna, (O přírodě)

Máš to vymazlené.

Re: Re: Re: V lese jsem nebyla, 21.06.2020 23:10, Pavla, (O přírodě)

Díky všem


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30