O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

"Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

ptáte se, kdo to tady tak řve?

Stačí mrknout do levého horního rohu pod list, kde despotický generál Hnojník vede výcvik nováčků.

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

A tady ještě celý oddíl z jeho pohledu.

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

Já na kravál a vojenský dril nemám nervy, tož jsem se raději vydala hledat klidnější koutek. A našla. Ticho, podmáčená půda, kmínky obrostlé mechy a choroši a do toho... ?

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

... ještě si na nález chvilku počkejte, mezitím mrkněte na malého tvorečka, který se skrývá v plivancích na rostlinách - pěnodějka.

Re: Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 04.06.2020 21:24, tomaj, (O přírodě)

A víš, že jsem takto pěnodějku ještě neviděl, vždy jsem v tom pěnovém chuchvalci našel něco zeleného. Asi potomka.

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

A teď už tedy moje velká (i když malá) radost. Ponořené větvičky obsypané (snad) vodničkami potočními.

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

Našla jsem je jen jednou kdysi dávno, takže za určení ruku do ohně nedám, ale co mě překvapilo, byla jejich velikost. Třeba tahle nebyla vůbec žádný špuntík.

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

No a o notný kus dál jsem ještě natrefila na tyto houbičky, které jsem si určila taky jako vodničky. I když vypadají trochu jinak. Třeba se toho někdo ujme a dourčí.

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

Poslední sobotní, na které jsem ve studených Beskydech natrefila, byly tyto helmovky.

Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 03.06.2020 20:56, Pavla, (O přírodě)

Omlouvám se za přetah, ale teď se asi, díky milejším povinnostem, za houbičkami jen tak nepodívám, takže kuklíka potočního využiji jako zvonec, který mému příspěvku dnes odcinká konec.

Přeji všem pěkný večer a fajn nálezy.

Re: Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 04.06.2020 17:50, houbomil-Klášterec(m), (O přírodě)

Tak póóózor-hezký to máš!

Re: Re: "Póóózor, zastavit stát, přímóó hleď", 04.06.2020 21:26, tomaj, (O přírodě)

Jako ostatně vždy.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30