O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Sobota II., 26.05.2020 18:23, Pavla, (O přírodě)

jsem trochu na vážkách, zda sem ty ne zrovna vyvedené obrázky dávat, ale ráda bych se o nálezy podělila, tak je, prosím, berte třeba jen jako můj studijní materiál. ;)

Toliko úvod a šidélko brvonohé. Prý je obtížně zaměnitelné, tož jsem si zas jednou na určení troufla sama. Na obrázku by měla být samička, samečci jsou zbarveni do modra.

Měla jsem strach, že má něco s křídlem,

Re: Sobota II., 26.05.2020 18:23, Pavla, (O přírodě)

ale po chvilce se holka srovnala, nechala se vyfotit a... mám Vás pozdravovat.

Re: Re: Sobota II., 26.05.2020 19:12, Véna, (O přírodě)

Díky za pozdrav, takto vnímat přírodu je suprové

Re: Re: Sobota II., 26.05.2020 21:49, tomaj, (O přírodě)

Šidélko moc hezké.

Re: Sobota II., 26.05.2020 18:23, Pavla, (O přírodě)

Většina houbařů už vyhlíží hřibovité, což chápu. Nerada bych se hříbků nějak dotkla, nedej Bůh je urazila, ale když křemílky i kováře znám od mala, zatímco třeba takové řasnatky jsem objevila až daleko daleko později, a tak jsou mi i ty nejobyčejnější pořád vzácné. ;)

Zvlášť ty ve tvaru srdce. ❤️

Re: Sobota II., 26.05.2020 18:23, Pavla, (O přírodě)

Uhodli byste, co mě nejvíc potěšilo tady? Že ne? No přece, že když jsem se na obrázek doma v klidu zadívala, hned jsem sama poznala, že jsou tam houby dokonce dvě. Kosmatka a ...?

Správně, bránovitec. A kdybyste mě hódně mučili, přihodila bych možná i Trichaptum fuscoviolaceum (hnědofialový).

Re: Re: Sobota II., 26.05.2020 22:34, alesjirsa(m), (O přírodě)

Mučení netřeba...

Re: Sobota II., 26.05.2020 18:23, Pavla, (O přírodě)

Na tomto obrázku bych pro změnu ráda demonstrovala přísloví "Pýcha předchází pád" a "Pozdě bycha honiti".

To si tak kráčíte lesem, zahlídnete drobnou houbičku a řeknete si: "Jen nějaká kropilka." rychle cvak cvak cvak ... abyste si potažmo doma ze své mazanice určili vzácnější makromycet z ČS/CR miladinku žlutou/vodní (Miladina lecithina). Jo, jo... tady už bycha nedohoním.

Re: Sobota II., 26.05.2020 18:23, Pavla, (O přírodě)

Tato fotka je pro zkušené houbaře i fotografy nudná a o ničem, já to vím! Taky se nechci chlubit fotkou, ani nálezem, jen tím, že jste mě tady za ty roky mmj. naučili poznat např. choroše zimního, aniž bych ho musela utrhnout. Pro mě to rozhodně není málo. Nevím, co Joska Montymu napsal, ale vím, že kdyby na mě před lety tady někdo v mých začátcích reagoval (ať už pro pravopis, nebo kvalitu fotek) nějak odměřeněji, věřte, že bych toho choroše zimního dnes rozhodně určit neuměla. Omlouvám se, že jsem se k tomu "incidentu" vrátila, ale cítila jsem potřebu nějak reagovat.

Re: Sobota II., 26.05.2020 18:23, Pavla, (O přírodě)

Za dnešek se všem fotografům a strážcům kvalitních fotopříspěvků hluboce omlouvám a raději rychle mizím, než dostanu po čuni...

Užijte si pěkný zbytek dne a ahoj

Re: Re: Sobota II., 26.05.2020 22:02, Dano, (O přírodě)

Na mloka nějaká ta promile a na strakapouda lupa, jinak príma.

Re: Re: Re: Sobota II., 26.05.2020 22:04, Pavla, (O přírodě)

Hade!

Re: Re: Re: Re: Sobota II., 27.05.2020 07:22, MACEK, (O přírodě)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30