O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 09:51, Pavla, (O přírodě)

schválně, co si představíte, když se řekne "obnaženka"?

Ano, představujete si správně můj prvonález.

Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 09:51, Pavla, (O přírodě)

♫ Šel zahradník do zahrady s motykou, s motykou,
vykopal tam rez hrušňovou velikou velikou..." ♫

Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 09:51, Pavla, (O přírodě)

Chápu, že zahradníci ji asi nevidí moc rádi, ale já nejsem žádný zahradník,

Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 09:51, Pavla, (O přírodě)

a tak jsem se na krásu této rzi, kterou způsobuje houba Gymnosporangium sabinae (obnaženka hrušňová), a kterou jsem viděla poprvé na vlastní oči, nemohla vynadívat.

Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 09:51, Pavla, (O přírodě)

Je to jediná houba z prodlouženého víkendu, kterou se můžu pochlubit. Po dlouhém půstu jsem totiž byla babičkou na plný úvazek, a místo v lese jsem se tak procházela jen v parku s naším malým Prckem, který můj nález rzi klidně v kočárku prospinkal.

Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 09:51, Pavla, (O přírodě)

Tak se za ten rezavý monotématický příspěvek zahrádkářům omlouvám a všem Vám přeji fajn den.

Re: Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 12:19, basset(m), (O přírodě)

Nejsem Jarda Malý, ale pochválím Tě stejně, jako by to asi udělal i on

Re: Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 15:17, vevanek, (O přírodě)

Je krásná My co jsme jen houbaři, tak rez pochválíme. Ovšem ti, co k houbaření mají i zahrádkaření, budou mít asi dilema zda chválit nebo nadávat

Re: Re: Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 16:05, basset(m), (O přírodě)

Já myslím, že na zahradě zahrádkáře se neobjeví. Nepamatuji ze zahrádkářské kolonie, že bych ji tam někdo viděl nebo někdo o ní mluvil. Já ji osobně také nikdy v životě neviděl.

Re: Re: Re: Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 17:38, Kraken(m), (O přírodě)

To já zase ano. Měl jsem sám na zahrádce hrušeň, která se stala mezihostitelem rzi hrušňové. Hostitelský jalovec se mi nepodařilo najít a postřiky nepomáhaly. Listy byly každým rokem víc napadené a když se začaly skvrny objevovat i na hruškách, musel jsem nakonec hrušeň porazit. Ale rez kvůli tomu nezatracuji.

Re: Re: Re: Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 17:49, vevanek, (O přírodě)

Ono v zahrádkářských koloniích si asi nikdo nesázel jalovce, aby si neudělali problém. Ale u nových domů s bezúdržbovými zahradami jsou jalovce často vidět.

Re: Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 16:22, mipera, (O přírodě)

Máš to, Pavlo, moc pěkné. Také chválím...

Re: Re: Taky jsem chodila a fotila s "Malým" :), 06.05.2020 22:07, tomaj, (O přírodě)

Parádní fotky.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30