O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 20:20, Forrest Run(m), (Houby)

A zárovneň jeden malej kvízovej předskokan.
S kýmže jsme to byli předevčírem na žni kačenek západně od Prahy?
Nápověda: Náš největší odborník na pěstované i léčivé houby, dokonce o nich učí na zemědělský vejšce na Suchdole?

Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 20:33, Zdeno(m), (Houby)

Pan Ivan Jablonský osobně...

Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 20:36, Forrest Run(m), (Houby)

Je to tak, správně, Zdeno! I když důstojnému kmetovi táhne na stovku, držel se nás při slézání strmých svahů i při prodírání se houštím velice statečně, byl to prima slunečnej den!:-)

Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 20:46, Zdeno(m), (Houby)

Je fantastický, vitální a cool...Maně mne napadá, že označení ctihodný kmet se ve středověku používalo pro osoby starší padesáti let. Občas na mne podezíravě hledí ochranka v řetězcích, když jdu poránu seniorsky nakupovat...No asi to budou ty nuceně nestříhané vlasy...

Re: Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 20:51, Forrest Run(m), (Houby)

Na to si nedávno napůl žertem stěžovala moje třiadevadesátiletá babča, že je to ten pokročilej věk, kterej by se prej mohl jmenovat podle nejčastějšího oslovení:"Vypadáte dobře!"

Re: Re: Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 18.04.2020 18:33, Zdeno(m), (Houby)

Super hláška...

Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 18.04.2020 18:24, vlk(m), (Houby)

...drobné upřesnění Peťane...,,Narozen 24.5.1942 v Praze. Zemědělský inženýr, mykolog, práce z oboru , též práce o komerční výrobě substrátů pro pěstované houby a o adaptogenních rostlinách.,,měl jsem tu čest s ním chvilku pobýt...

Re: Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 18.04.2020 20:26, Forrest Run(m), (Houby)

Těm narozenejm za války se připočítává 20 let k dobru, Lojziku, přeci!
Jo, jo, to byl tehdy taky jaksepatří povedenej vejlet za máčkovkama!:-)
Profesorskej je jinak taky autor houbových kuchařek a knížek o léčivejch houbách. Neskutečně činorodej pohodovej stařík a nepokazí žádnou legraci!:-)
Mimochodem, letos potřebuje na pokusy ve svých laboratořích na zemědělský vejšce čerstvej Korálovec ježatý z několika lokalit, takže kdybyste na něj někdo narazil a byl by ochoten poskytnout součinnost, dejte mi vědět, sprostředkuju výměnu kontaktů!

Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 18.04.2020 19:52, vevanek, (Houby)

Já jsem navštěvovala Universitu třetího věku a jeden semestrální kurz byl: "Pěstování a využití jedlých a léčivých hub", který připravil pan Jablonský.

Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 18.04.2020 20:28, Forrest Run(m), (Houby)

Fascunuje mě, jak Ivan dokáže tam, kde se jiný vědátoři zamotávají do svejch složitejch odbornejch termínů, vysvětlil podstatu věci lidsky, srozumitelně a přitom poutavě!

Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 20:20, Forrest Run(m), (Houby)

A zde již vidíte uťapanou, ale šťastnou Kájinku!:-) Mé poděkování za včerejší kachny s vinnou klobáskou a bágoškou i za dnešní kačenky na smetaně s těstovinou! Kájo moje, jsi nejsqělejší mykokuchařinka!:-)

Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 20:24, Forrest Run(m), (Houby)

Na mechatém zbytku smrkového kmene bylo i pár ucháčů obrovskkých, který s Kájou považujeme dokonce za ještě chutnejší než kačenky. A sklidili jsme cca kilko čágy a pozor, venku už jsou i první jedůvky, závojeny jarní.

Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 17.04.2020 23:32, Kraken(m), (Houby)

Slušný úlovek a výborná společnost!

Re: Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 18.04.2020 20:29, Forrest Run(m), (Houby)

Díky, Kájo!

Re: Re: Re: Re: Re: Kája jako Kachní Královna!:-), 18.04.2020 23:01, Kraken(m), (Houby)

Není zač, draku! Já děkuji!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30