O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 12:14, Pavla, (O přírodě)

vidíte tu černou postavičku v dáli? Tak to je můj muž. Takto vstřícně se chová, když najdu něco zajímavého a ráda bych si to zvěčnila. Nepomůžou ani sladká slova, ať se jde na tu krásu podívat, nepomůže ani pomoc lupy, aby tu krásu sám prozkoumal. Jak dojde tatranka, odchází.

Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 12:14, Pavla, (O přírodě)

No a když já strašpytel zůstanu na místě činu chvilku sama a představím si se svou bujnou fantazií, co se tady všechno odehrává a v teritoriu koho se vlastně nacházím, udělám rychle cvak, cvak, cvak a ... davaj!

Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 12:14, Pavla, (O přírodě)

Tímto jsem si připravila půdu (i když tady jsem ji spíš ztrácela pod nohama) a můžu Vám představit další nálezy ze sousedství míhavek vodních. Tomajovi se zdálo, že si pospíšily. Nevím, v atlasech píší, že rostou od dubna a p. Hagara zmiňuje jejich výskyt dokonce už od března.

Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 20:41, tomaj, (O přírodě)

Možná jejich časný růst souvisí s lokální teplotou vody.

Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 12:14, Pavla, (O přírodě)

Tyhlety houbičky neumím nafotit a neumím je dokonce ani pojmenovat, ale chtěla jsem se spíš jen pochlubit, že jsem něco takového schopna v přírodě vůbec zaznamenat. Profíci nechť zas pro jednou prominou, ale jestli je to míhavka, terčenka, plstnatka či něco úplně jiného, je mi v podstatě vlastně jedno.

Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 12:14, Pavla, (O přírodě)

I přes strašidelnost místa jsem se spustila v mokřince ještě o pár metrů níž a našla další větvičku s prcky mrňavými. Tyhle mi připadly trošku jako míhavky odbarvené (jasně, bez mikroskopu - bez záruky). Vidíte tu plíseň nebo možná pavučinku na některých plodničkách?

Pozor, následuje troufalý laický dotaz - dost možná úplně mimo mísu. Dočetla jsem se, že míhavky (Vibrissea decolorans) mají dlouhé niťovité výtrusy. Sice nevím, co si pod tím představit, ale nemohly by to být ony?

Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 13:11, alesjirsa(m), (O přírodě)

To asi ne... Prostě pavučina.

Re: Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 13:16, Pavla, (O přírodě)

Díky, Aleši. Můj strach měl zřejmě velké oči.

Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 12:14, Pavla, (O přírodě)

Jestli Vám můj dotaz připadl hloupý, snímky nevyvedené a celý příspěvek zmatený, může za to jistojistě bludný kořen, který jsem zřejmě mimoděk překročila, a který tak v mém mozku způsobil určitě nějaký zkrat.

Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 16.04.2020 04:42, houbomil-Klášterec(m), (O přírodě)

Líbí!

Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 12:14, Pavla, (O přírodě)

Nezapomínejme v této době na humor, k tomu nám všem přeji do dalších dnů hóódně sil.

Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 20:42, tomaj, (O přírodě)

Moc hezká fotka.

Re: Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 15.04.2020 21:11, basset(m), (O přírodě)

tak

Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 14.04.2020 23:08, Dano, (O přírodě)

Ta fotka je fakt pěkná moc!
S těma mihavkama si dobrá, já mám na ně hodně míst, ale ještě ani na jednom nic, asi Pavlo brouzdáš Beskydy z jihu.

Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 15.04.2020 11:00, Kraken(m), (O přírodě)

Parádička, těch sil je tam minimálně osmnáct. Jinak, ty ale musíš mít dlóóóuhé nohy, když jsi mimoděk překročila tenhle kořen!

Re: Re: Úvodem hned omluva za kvalitu fotek (s vysvětlením), 16.04.2020 04:43, houbomil-Klášterec(m), (O přírodě)

Opravdu povedená!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30