O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Výlet do Hamru..., 13.11.2013 22:37, Zdeno(m), (O přírodě)

Nedalo nám to, ostatně míváme krásnou rodinnou tradici jít si v půlce listopadu pro poslední křemenáče či hřiby. Nejdřív jsem našel pár pěkných klouzků.

Re: Výlet do Hamru..., 13.11.2013 22:37, Zdeno(m), (O přírodě)

Už jsem si myslel, že hřiba mám...Z dálky tak objekt vypadal...

Re: Výlet do Hamru..., 13.11.2013 22:37, Zdeno(m), (O přírodě)

Nicméně byla to jen zajímavě barevná a postarší pýchavka palicovitá...

Re: Výlet do Hamru..., 13.11.2013 22:37, Zdeno(m), (O přírodě)

Ale ten parádní snad půlkilový kousek nás čekal kousek dál. Byl sice z kategorie trofejních (pochlubit se a odložit...), ale byl!...

Re: Re: Výlet do Hamru..., 14.11.2013 00:22, Kraken(m), (O přírodě)

Já včera našel jen jednoho prcka, ale pěkného! Z jedlých pak už jen ušiska a hafo mlženek, které jsem nebral. Bohužel jsem při tom ztratil peněženku, měl jsem tam všechny doklady a výběr z bankomatu. Takže mi ten hříbek přišel dost draho...

Re: Re: Re: Výlet do Hamru..., 14.11.2013 07:41, Zdeno(m), (O přírodě)

Přeji, abys našel. Přemýšlej, kde asi. Já většinou jedu podle fotek ve foťáku, abych si osvěžil paměť a někdy pak jdu pro nůž či destičku do stativu najisto...

Re: Re: Re: Re: Výlet do Hamru..., 14.11.2013 08:25, vlk(m), (O přírodě)

...jak říká Zdeno...já takhle našel nůž i na větvi zavěšený digitálek...a jednou i mobil a to pěkných pár kiláků zpátky...držím palce...

Re: Re: Re: Re: Re: Výlet do Hamru..., 14.11.2013 23:25, Kraken(m), (O přírodě)

No jo, jenže já jsem peněženku strčil doma do kapsy a pak jsem si na ní vzpomněl až zase doma. Šel jsem po své stopě a prohledal všechna místa, kde jsem se zastavil a fotil, ale bez výsledku. Jedno místo je hned u silnice a dost frekventované a na druhém se pohybovali dřevaři. Počítám, že to už někdo našel...
Ale co, ty peníze už jsem oželel, kartu jsem nahlásil a o nové doklady už mám zažádáno. Když nejde o život, tak jde o h...o
Tohle bude horší, jestli se to ujme i u nás
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/319235-na-slovensku-omezuji-houbareni-hovori-se-o-povoleni-pro-vstup-do-lesa.html

Re: Výlet do Hamru..., 13.11.2013 22:37, Zdeno(m), (O přírodě)

Dám ještě zajímavou studii postaršího pestřece...

Re: Výlet do Hamru..., 13.11.2013 22:37, Zdeno(m), (O přírodě)

Taky jednu šťavnatku pomrazku, která zachraňovala sběr pro kuchyň...

Re: Výlet do Hamru..., 13.11.2013 22:37, Zdeno(m), (O přírodě)

A záznam techniky sklizně hlívy. Hledat a hlásit za jízdy autem nález hub patří mezi základní povinnosti členů expedice, kteří aktuálně neřídí. Bývá to někdy velmi efektivní způsob houbaření...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30