O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

koukám aspoň, kde co lítá - okáč bojínkový,

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 21:39, tomaj, (O přírodě)

To se často nepovede aby takovýto krasavec nemrskal křídly. Pěkné.

Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 03.08.2018 15:16, Pavla, (O přírodě)

Děkuji pěkně.

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

neposedný otakárek fenyklový. Ten mi udělal velkou radost, ale kdyby jen na malou chvíli klidně poseděl. To ovšem ne, to on nééé, třeštiprdlo jedno.

Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 23:27, Dano, (O přírodě)

Setkávám se s ním vyjímečně, ale ještě jsem ho slušně nevyfotil, ty ho máš ok!
Líbí

Re: Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 02.08.2018 23:57, Kraken(m), (O přírodě)

Na str. 43 mám pár ucházejících fotek...

Re: Re: Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 03.08.2018 00:11, Dano, (O přírodě)

Koukal jsem, dobrý. S otakárkama se mi nedaří, možná to bude tím, že jich tady u nás je moc málo, nedaj mi šanci.
Chtěl by to vidět, když si je fotil, jestli to je groteska jako já za nima lítal.

Re: Re: Re: Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 03.08.2018 15:17, Pavla, (O přírodě)

Krakenova motýlí str. 43 je luxusní, ovšem Tvoje str. 20 je rovněž velice sympatická.

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

Jedna osamocená šafránka červenožlutá - má sice takový nějaký divný klobouček, tak snad jsem to určení moc nepopletla.

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

Obložená mísa "jednohubek" na pařezu - pod sukni jsem nenahlížela, tipuji dobře třepenitku makovou, prosím?

Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 02.08.2018 19:13, alesjirsa(m), (O přírodě)

To by chtělo tu sukýnku.

Re: Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 03.08.2018 15:18, Pavla, (O přírodě)

Já vím. Tak někdy příště. ;)

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

Řasnatky, které si hrály se sluníčkem na lampičky

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

a jedna naštvaná a nabručená ze stínu.

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

A tady moje největší nedělní nečekaná radost, která rostla přímo uprostřed turistického chodníčku – prvonález stopečky pýřité. U té jsem radostí skákala jako… jakóóóó…

Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 21:03, chorcheee(m), (O přírodě)

Pěkná, tu jsem ještě nenašel. A společnost ji dělá mech bezvláska vlnkatá (Atrichum undulatum), která zrovna začne nalévat tobolky . To je dobré vědět, že je její čas - protože na tobolkách druhotně ztratila průduchy, rád bych ji potrápil ve své "kryptogamní komoře" měříc fotosyntézu a vodivost pro vodní páry .

Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 21:42, tomaj, (O přírodě)

Gratulace k nálezu, také jsem ji na živo ještě neviděl. Moc pěkná.

Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 20:33, Pavla, (O přírodě)

… no přinejmenším jako tenhle koník, kterého jsem o něco později naháněla na louce. Mějte fajn večer.

Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 01.08.2018 23:30, Dano, (O přírodě)

.a proč tak čumí?

Re: Re: Re: Když nemůžu do lesa na houby, 03.08.2018 15:21, Pavla, (O přírodě)

To víš, byl zhuntovaný z toho, jak v tom vedru musel zapřažen v kočáře vozit sémhle a támhle nafrněnou slečnu Berušku.

Ferda pak práskl do vzduchu bičem, koník se vzepjal a dal se do běhu. Ach, to byla krásná jízda! „Zkuste chvilku řídit sama!“ povídá Ferda a dal Berušce do ruky otěže. Beruška se trochu bála, měla vykulené oči. Ale když ji koníček tak hezky na každý pohyb otěží poslouchal, přestala se za chvilku bát a vesele práskala bičem.
Když zase zastavili u kamínku, Ferda sestoupil z vozu a řekl jí slavnostně:
„Beruško, ten vůz i ten kůň, to všechno je Vaše. Chcete je?“
A co myslíte, že Beruška na to odpověděla? Nic, jen se tak usmála:
„Chechecheche!“ a práskla do koníka. Na mravence se ani nepodívala a ujela pryč.
Ferda stál a čekal. myslel, že se Beruška vrátí, že seskočí z vozu a že zavolá:
„Ty můj hodný Ferdo, já Tě mám za to ráda!“ a že mu dá pěknou pusu. Anebo že přijede a aspoň se na něj hezky podívá. Ale Beruška už nepřijela.

(autor Ondřej Sekora)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30