O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

že je naša Ostrava černá? Kaj že už? U nas je fčil bílo jak na severnim polu.

Čau partyjo, snad sem Vas moc nevyhukala, ale ten oslí můstek sem si hevaj lajsla vkuřit pro Petra S., bo nevěděl, skama su. Jj, kraj razovity, Petře.

Když jsem o víkendu uviděla všude tolik sněhu, braly mě mory, tož jsem aspoň přihodila do baťohu pár koulí a srdíček a šla slavit s ptáčky předčasného Valentýna. Přitom jsem dostala nápad ještě jednou pořádně prozkoumat ten neurčený strom a zjistit, jestli to byla lípa nebo vrba. Na obrázku toť on.

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 18:14, tapik, (O přírodě)

pro mne jednoznačně vrba

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 22:16, Dano, (O přírodě)

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

Voskovičky byly všechny pod sněhem, ale šedopórka osmahlá, která mě na ně před týdnem navedla, přeci jen malinko lišácky vykukovala.

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

Na další boční větvi jsem objevila ohňovec. Pokud jsem si jej správně určila jako tečkovaný, který roste zejména na vrbách, měl pravdu Aleš s tomajem. Díky, kluci. ;)

Re: Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 17:05, alesjirsa(m), (O přírodě)

Nemáš ten ohňovec vyfocený detailněji ? Nějak se mi to nepozdává.

Re: Re: Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 17:41, Pavla, (O přírodě)

Možná tohle. Dá se tomu říkat "vyfocené detailněji"? ;)

Re: Re: Re: Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 20:51, alesjirsa(m), (O přírodě)

No, vypadá to, že to asi opravdu bude tečkovaný, ale přesvědčený ještě úplně nejsem. Myslel jsem ještě také na rezavého. Rozhodující by byl detail pórů.

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

Shodou okolností jsem v neděli vyfotila i kůru lípy. Zde pro srovnání vlevo ona vrba, vpravo lípa. Ptáte se, jakže jsem já stromoneználek poznala lípu? Prozradím za pět korun. Docela jednoduše, byla na ní totiž cedulka s nápisem Lípa srdčitá (Tilia cordata). ;)

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

O kousek dál jsem natrefila na totok. Docela si pod tím dokážu představit zmrzlý dřevokaz rosolovitý, který v horních partiích začal fialovět zimou. ;) Ale můžu se, pochopitelně, mýlit, že jo?

Re: Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 17:07, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já bych si pod tím spíše představil pórnatku purpurovou, která je fialová i mimo zimu.

Re: Re: Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 17:49, Pavla, (O přírodě)

Hmmm...

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

Hub k vidění moc nebylo, ale tahle mě zahřála u srdce. Totiž přesně na tomto pařízku jsem před lety našla jednu ze svých prvních hlív – dohledala jsem, že to bylo 5.2.2015, takže takové šťastné shledání po třech letech.

Re: Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 22:35, Dano, (O přírodě)

To asi nebude ona

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

I přes nudnou šedou barvu, kterou nosí ve svém názvu, jsem titul Miss Colour Houba udělila šedopórce osmahlé. Vybrala si k růstu pěkně zbarvený kmen.

Re: Ti řikam, poď na férovku, , 13.02.2018 16:54, Pavla, (O přírodě)

Závěrem děkuji všem za fajn příspěvky, krásné fotky a loučím se spolu s brhlíkem lesním, o kterém jsem se dočetla, že ze sebe dokáže vydat i zvuk připomínající hvizd fotbalového rozhodčího. To jen, kdybyste se někdy náhodou chtěli začít rozčilovat, který mamlas Vám to v lese píská na píšťalku. ;)

Mějte fajn den.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30