O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Re: Houba, 09.09.2013 16:40, basset(m), (O přírodě)

Ileodictyon cibarium (Clathrus cibarius), nevím, jestli má české jméno. Patří asi někam jako květnatec Archerův nebo mřížovka červená.

Re: Re: Houba, 09.09.2013 17:16, Patrik(m), (O přírodě)

To si určitě nefotil u nás, že já jsem totiž ještě o této houbě v České republice neslyšel, nejrozšířenější je v Austrálii, především v Novém Jížním Walesu.

Re: Re: Houba, 09.09.2013 17:18, Patrik(m), (O přírodě)

Jo patří mezi břichatkovité houby, čeleď phallaceae, viz zde

Re: Re: Houba, 09.09.2013 17:35, basset(m), (O přírodě)

Teoreticky by se mohla objevit i u nás v nějakém skleníku dovezená s rostlinami z oblasti výskytu.

Re: Houba, 09.09.2013 18:28, Mahony(m), (O přírodě)

tak pokud je to Clathrus ruber - mřížovka červená, nalezena u nás, tak to by byla bomba!

Re: Re: Houba, 09.09.2013 18:39, basset(m), (O přírodě)

Clathrus ruber - mřížovka červená to není

Re: Re: Re: Houba, 09.09.2013 19:31, Patrik(m), (O přírodě)

ano, basset to určil správně je to ileodyction cybarium, určuješ to podle webu nebo k tomu máš nějakou literaturu??

Re: Re: Re: Re: Houba, 09.09.2013 20:18, basset(m), (O přírodě)

Ale tak nějak jsem to loni trochu zkoumal na webu. Nafotil jsem Archera na výpravě s Forrestem a až doma jsem zjistil, že mi ta plodnice rostla před očima. Udělal jsem několik fotek s rozestupem několika minut a když jsem si je doma prohlížel, kterou vyberu na web, tak jsem zjistil, že se ta houba hýbe. Tak jsem seřadil fotky do GIFu a zíral. Skutečně mi rostla ta houba před očima. No pak už jsem projel celý web, abych se něco dozvěděl. Pokud dáš svůj mail, pošlu GIF, sem se nevejde

Re: Houba, 10.09.2013 02:29, holubvaclav1, (O přírodě)

Fotil jsem ji na New Zealandu v Olivovem sadu.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30