O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

žádost o radu, 27.07.2017 12:31, fenri, (O přírodě)

Ahgoj, prosím o radu..jedná se dle fotek o mladý exemplář hřiba královského..? Nažloutlá noha, klobou tmavě hnědý a spodní část klobouku rovněž do žluta...

Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 14:53, Véna, (O přírodě)

No počkej, ty to schytáš

Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 15:06, fenri, (O přírodě)

co jsem provedl...?

Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 15:12, Véna, (O přírodě)

Královskej se netrhá...

Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 15:18, fenri, (O přírodě)

to vím, ale koukala jen část hlavy a myslel jsem, že to bude borovák..v životě jsem ho tady v té lokalitě nenašel..

Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 15:25, Véna, (O přírodě)

No jó, i mistr tesař.... já ho taky našel jen jednou za život

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 15:27, alesjirsa(m), (O přírodě)

A jsi si jistý, že to je opravdu královský ? Zdá se mi, že nemá moc růžový nádech na klobouku ...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 16:07, basset(m), (O přírodě)

To královák nebude. Kde byl nalezen? Pokud v jehličnatém tak to bude borovák.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 16:39, fenri, (O přírodě)

Nalezen na cestě ve smrkovo borovém lese. Lokalita Štipoklasy u Uněšova. Paní ho chce dát do polévky a já pořád váhám......

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 16:53, Yohaness(m), (O přírodě)

Ale no tak... tohle přeci není borovák. Co takhle hřib přívěskatý? Také může růst v jehičnanech. I když tedy ty fotky jsou pro determinaci dost strašný.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 17:01, fenri, (O přírodě)

Fotky jsou z mobilu...fotoaparát mi opravila dvouletá dcera...doufám, že ten hřib není něco raději do polévky půjdou syrovinky.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 17:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Hrozné . Příště bych alespoň doporučil dát podobný příspěvek do kategorie "Určovna-poradna".

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 20:28, fenri, (O přírodě)

dík za radu, jsem zde poprvé a nevyznám se.

Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 19:06, Zdeno(m), (O přírodě)

Tohle přece není královský, spíše přívěskáč nebo horský...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 20:41, alesjirsa(m), (O přírodě)

Souhlasím ...

Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 20:54, Forrest Run(m), (O přírodě)

Nazdárek Fenri!
Je to celkem jasnej Hřib horský, asi nejvzácnější hřib z okruhu Hřibu královského, kam patří i Hřib přívěskatý. On je to vlastně takovej jehličnanovej přívěskáč!
Srdečná gratulace ke vzácnýmu úlovku, poprosím Tě, udělej z něj exikát(nakájet na plátky a nasušit) a pak mi tu buď na Soukromou Zprávu nebo na můj mail forrest.run@seznam.cz napiš, odkud přibližně je, odkážu Tě na místně příslušný muzeum. Pěkně Tě tu mezi náma vítám a přimlouval bych se, abys příště fotky na určování dal tam, kam patřej, to jest do Určovny! Nicméně chápu, jsi tu novej, neudělals to schválně. Pohodičkovej zbytek dne přeje Forresťák!:-)

Re: Re: Re: žádost o radu, 27.07.2017 22:28, karelzbrd(m), (O přírodě)

taky jsem v něm viděl horáka, ale čekám na reakce a taky z toho důvodu jsem dal před pár dny toho horáka, co našel známý, abych měl jistotu. Některý ty hřiby horské jsou světlejší, ale jiní jsou výrazně barevnější jako ten zdejší výše


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30