O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dnes na skok v lese.., 17.07.2016 20:38, Yohaness(m), (Houby)

Vykoukli nám v Praze květnatci...

Re: Dnes na skok v lese.., 17.07.2016 20:46, vevanek, (Houby)

Moc pěkné Zajímavý okamžik růstu.

Re: Dnes na skok v lese.., 17.07.2016 20:38, Yohaness(m), (Houby)

Také lesklokorky vesele vyrážejí...

Re: Dnes na skok v lese.., 17.07.2016 20:38, Yohaness(m), (Houby)

Kuřátka nechci ani tipovat, počkáme na vyjádření odborníka, zatím Ramaria sp.

Re: Dnes na skok v lese.., 17.07.2016 20:38, Yohaness(m), (Houby)

Ale potěšil nález ne moc časté čirůvky broskvové - Rugosomyces persicolor, Červený seznam (DD).

Re: Dnes na skok v lese.., 17.07.2016 20:38, Yohaness(m), (Houby)

Ukončím smrkovými křemenáči z pátku.

Re: Re: Dnes na skok v lese.., 18.07.2016 21:53, Lawnmower, (Houby)

O5 HDR art anebo jinej "podvod", nějak tomu nemůžu přijít u houbiček na chuť. Světlo je mrtvý a houby jsou jakoby z gumy.

Re: Re: Re: Dnes na skok v lese.., 19.07.2016 14:42, Yohaness(m), (Houby)

O žádný podvod ani HDR nejde, jen u těch křemenáčů jsem měl omylem přepnuté vyvážení barev a v Zoneru už mi to moc do reálu dostat nešlo...

Re: Re: Re: Re: Dnes na skok v lese.., 19.07.2016 15:07, basset(m), (Houby)

Lidi, nenastavujte vyvážení bílé - automat každého současného foťáku to umí bezpečně a 100%ně líp, než kdokoli z nás. Přepínání na zataženo, oblačno, jasno, žárovka, zářivka, ... vede vždy ke žlutým, modrým resp. zeleným fotkám. Ta žlutá nebo modrá pak z té fotky již nejde beze zbytku odstranit, lze fotku pouze poněkud vylepšit, aby nebyla žlutá nebo modrá.
Zkuste si to každý na jednom objektu, který budete fotit. Věnujte tomu těch "bídných" několik minut a přepínejte vyvážení bílé na jednom objektu. Doma porovnejte, co bylo nejlepší. Mohu skoro 100% garantovat, že to bude automat. Pokud ne, tak s fotkou na automat můžete manipulovat s ostatními ne.
Chystám se začátkem srpna na dovolenou, tak to zkusím na příkladech ukázat. Budu mít sebou služební notebook, kam nemohu instalovat žádný software a tak budou fotky zhola "nahaté" - jak je foťák "porodil".

Re: Re: Re: Re: Re: Dnes na skok v lese.., 19.07.2016 15:32, Lawnmower, (Houby)

To Basset -> Nejlepší je přeci fotit v RAW a pak doma v klidu "vyvážit bílou". Vono 12 resp. 14 bitů VS pouhých 8 v jpg, to je oč tu běží. Nemusím se tudíž o WB v terénu vůbec starat. Moderní, pokročilejší foťáky mají vždy možnost RAW. S basseste(m) nicméně souhlasit, pokud jsem pohodlnej, lze.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes na skok v lese.., 19.07.2016 15:47, basset(m), (Houby)

Ne všichni fotí nebo mají možnost fotit do RAW a zejména ne všichni se pak chtějí zaobírat nějakým RAW v Zoneru nebo Photoshopu a pokoušet se o to, zda to dokáží "zmáknout", aby z toho něco bylo. Navíc i s blbě vyfocenou fotkou v RAW se toho nedá moc dokázat. Takový zázrak RAW až zas určitě není.
Prostě a jednoduše, co neuděláš dobře "na place", těžko dokážeš doma u monitoru. To platí stále a stále bude platit.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dnes na skok v lese.., 19.07.2016 22:18, Lawnmower, (Houby)

To basset(m) -> "...pravda je flekatá jak dalmatin, je černobílá...". Částečně souhlasím ale co se WB týče určitě nesouhlasím. To ale nejspíš není do fóra o o houbách.

Re: Re: Re: Re: Dnes na skok v lese.., 19.07.2016 15:43, Lawnmower, (Houby)

To Johaness -> Nic ve zlým, jen jsem se pozorně podíval do tvého portfolia a nějaká "chyba" s fotkama je tam stále a pořád. Takhle to přeci ve skutečnosti není. Mně je to i fuk, jen tě upozorňuju co vidím. Pokud je to něco jako "tvůj rukopis", tak OK, pust to z hlavy a já jdu na zahrádku vyhlížet déšť.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30