O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 18:57, karelzbrd(m), (O přírodě)

ale nevěřím tomu, že se něco změnilo. Vody málo, sice pršelo, ale žádná sláva. Být podobně zataženo jako nyní před dvaceti roky, tak prší celý týden - je to divná doba. Když byly tropy, tak mi na ořešákovým pařezu narostl trs hlívy ústřičné. Než jsem ho stačil sklidit, sežrali ho slimáci. A tak dám houby dřívěji nalezené a nafocené.

Tohoto kozáky mi kdysi určili na fotce jako březového, ale nějak se mi nepozdává.

Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 19:09, basset(m), (O přírodě)

Byl bych spíše pro kozáka šedozeleného.

Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 19:16, alesjirsa(m), (O přírodě)

Nápodobně.

Re: Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 19:39, karelzbrd(m), (O přírodě)

díky, taky můj tip

Re: Re: Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 19.06.2015 01:01, Kryšot(m), (O přírodě)

To bude on, tady v atlasu je pod starým jménem jako kozák barvoměnný, jak je uvedený v červeném seznamu. V současné době je to tak, že u položky v atlasu, která je uvedená v červeném seznamu se musí přesně shodovat název jak český, tak latinský, jinak to tam nedá ten červený odkaz pod hlavní fotku. Plno názvů z červeného seznamu už se dávno nepoužívá, ale už jsem to řešil s adminem Romčou, až bude mít víc času, tak to předělá, aby jako hlavní název v atlasu byl ten aktuálně používaný a ten z č. seznamu se napíše do zvláštní kolonky a bude dělat ten červený odkaz.

Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 18:57, karelzbrd(m), (O přírodě)

jindy touto dobou jsem sklízel tyhle krasavce - křemílky osikové.

Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 18:57, karelzbrd(m), (O přírodě)

křemílky smrkové jsem našel pouze třikrát

Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 19:17, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já je nacházím každý rok na Šumavě.

Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 20:05, Zdeno(m), (O přírodě)

Radost se dívat...

Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 19.06.2015 00:10, basset(m), (O přírodě)

.. takové já můžu v jakémkoli množství

Re: Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 19.06.2015 01:28, Kryšot(m), (O přírodě)

Souhlas se Zdenem i Bassetem, naházej ty fotky do atlasu. Tento druh se mi úspěšně vyhýbá.

Re: Re: Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 19.06.2015 18:15, karelzbrd(m), (O přírodě)

jsou tam, ale jak si psal a já pozorně nečetl, jsou tam teď dvě složky - k. barvoměnný a k. šedozelený.

Re: Re: Re: Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 19.06.2015 19:17, Kryšot(m), (O přírodě)

No já jsem ho původně taky založil jako šedozeleného, než jsem od Romana zjistil souvislosti, napiš mu ať toho šedozeleného smaže (to může jen on), fotky hoď k barvoměnnému a až to Romča připraví, tak ho patřičně přejmenujeme.

Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 18:57, karelzbrd(m), (O přírodě)

o víkendu jsem byl na kosatcích, tenhle byl tmavší než ostatní

Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 20:40, karelzbrd(m), (O přírodě)

jo, když kvetou pořádně, což nejni každý rok...

Re: Re: Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 20:48, alesjirsa(m), (O přírodě)

Pěkné.

Re: sice jsem byl v neděli v lese naposledy, 18.06.2015 18:57, karelzbrd(m), (O přírodě)

a skončil jsem, jak jinak, než na potoce.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30