O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Poděkování Pepovi Sedláčkovi..., 07.11.2020 07:24, Zdeno(m), (Houby)

Dnes slaví neuvěřitelnou osmdesátku vůdčí osobnost libereckého houbaření a mykologický znalec Josef Sedláček. Významně ovlivňuje regionální dění okolo hub. Je za ním spousta nezištné mravenčí práce, nejméně padesát let aktivit, z nichž jsou známy především výstavy hub, založení a čtyřicetiletá tradice soutěže houby v octu, vedení mykologické poradny, publikační a propagační prezentace. Jako já má rád češtinu, hezky mluví a přispívá k dobrému jménu libereckého mykologického klubu. Díky Ti, Pepo, jsme dlužníky, ale snažíme se to odpracovat snahou pomáhat zájemcům o přírodu, houby zvláště...

Re: Poděkování Pepovi Sedláčkovi..., 08.11.2020 10:45, gazela(m), (Houby)

Všechno je pravda, taky jsme mu s Vénou popřáli hodně zdraví. Jen bych ještě připomněla jeho táboráky na zahradě a písničky při kytaře (rád má ty ze Semaforu). Vždycky jsme se rádi přidali. Díky Pepo

Re: Re: Poděkování Pepovi Sedláčkovi..., 08.11.2020 20:47, Zdeno(m), (Houby)

Dík za doplnění, všechno je pravda...A jedna veselá historka z natáčení. Příspěvek jsem dal ráno, pak jsem byl v lese a při jednom odpočinku jsem si polosedl, popolehl, odložil hůl, pohodil batoh. Usoudil jsem, že je ta pravá chvíle mu zavolat. Pepa byl evidentně rád , hezky jsme si povídali a najednou slyším z blízké cesty: haló,jste v pořádku? Poděkoval jsem dámám za všímavost a utvrdil se (společně s Romainem Rollandem), že dobrý člověk ještě žije...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30