O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Změna zařazení vlákna

Nadpis





Kvíz pro pátečníky

Konec kvízu..., 31.07.2020 21:33, Zdeno(m), (Kvízy)

Blahopřání petrasovi, kdyby vevanek klikvu věděla, měla by to na první dobrou. Ostatně jsem ji ji v Hamru u Černého rybníka před lety ukazoval společně s rosnatkou... Petrasovi moje letošní první pavučiny, po pár obrázcích a mnoha letech se mi rozsypal můj dlouholetý přítel makroobjektiv. Léčba probíhá, cena jak koronavirový test rodiny.

Re: Konec kvízu..., 31.07.2020 21:41, petras, (Kvízy)

Krásné kapičky,moc se mi u nich nechce klečet,zítra po dlouhé době půjdu do lesa,ale dnes v parku nula.Jinak,pro "profíky",Tebou každý týden cvičené to bylo lehké.U rostlin jsi býval benevolentnější.

Re: Re: Konec kvízu..., 31.07.2020 22:22, Zdeno(m), (Kvízy)

Jó, všechno je jinak...Mezi dveřmi kůlny a stěnou chatky si pavouk každoročně instaluje systém pastí. Tyhle pavučiny jsou ve výšce očí, stačí přistavit stativ a v prostoru chráněném proti větru vylepšit vhodným režimem hadice vodní bilanci. Slunce se postará o hvězdičky, je to samozřejmě piplačka a souběh příznivých okolností spíše výjimečný...Ale když se daří, je to radost...

Re: Konec kvízu..., 31.07.2020 21:55, vevanek, (Kvízy)

Taky to bylo poprvé a naposledy, kdy jsem klikvu viděla. Ale mám dojem, že nebyla tak melírovaná, ale celá červená

Re: Re: Konec kvízu..., 31.07.2020 22:11, Zdeno(m), (Kvízy)

Ten melír se dozráváním vytrácí...

Re: Re: Re: Konec kvízu..., 31.07.2020 23:14, petras, (Kvízy)

Ještě vzpomínka na krásné Norsko

Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 01.08.2020 20:18, tomaj, (Kvízy)

Kde jste to v Norsku rybařili ? Jaké druhy ryb se dařilo chytat ?

Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 01.08.2020 23:27, petras, (Kvízy)

Hasvagcamp-oblast Flatanger,je tam český nájemce.Z deseti dní jsme byli na vodě pětkrát,poprvé jsem řídil loď s volantem a sonarem na volném moři.Zatím jen ve fjordech.Hned první jízda na pořádně rozbouřeném moři,střídaly se krátké vlny s dlouhými,táhlými vlnami,kdy je jednou loď na kopci a pak všechno okolo zmizí,krajina i okolní lodě.Naštěstí tresky tmavé měly chuť,tak za sobotu a neděli jsme měli skoro odchytáno.Líp se pak snášel déšť a vítr,kdy se nedalo vyjet.Ještě dva dny jsme chytali ve fjordu,chytilo se pár tresek polack a několik makrel,tresek obecných.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 01.08.2020 23:38, petras, (Kvízy)

Od čtvrtka do soboty pršelo a foukal silný vítr,tak jsme byli doma.Nedalo se ani fotit v krásné přírodě.Udivující byla předpověď počasí na celý týden,která jim vyšla bez jakýchkoliv změn.Až v sobotu večer se měl vítr a déšť uklidnit,což se opravdu stalo,ale opozdilo se to asi o hodinu.Už jsme to nevydrželi a v šest večer vyjeli do ještě hodně rozbouřeného moře.Na šelf je to asi sedm kilometrů,místo půl hodiny jsme to jeli hodinu.Ale stálo to za to.Postupně se moře uklidňovalo,ryby měly chuť,slunce zapadalo chvilku před půlnocí za šedé mraky.Moře mělo ocelovou barvu,táhlé vlny nás krásně houpaly.Už nebyly tak velké jak minule,kdy dosahovaly 4 až 6 metrů.Končili jsme zase o půlnoci a v kempu kuchali a filetovali do pěti do rána.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 01.08.2020 23:47, petras, (Kvízy)

Byli jsme první turnus,který Norové pustili,cesta proběhla bez problémů.Za správcem kempu přijel otec,který tři dny po sobě zlomil dva nové pruty při zdolávání halibutů.Další den dovezli několik tresek obecných od 90 cm do 120 cm.Naše tresky tmavé byly od 65 cm do 85 cm,obecné největší 94 cm.Bohužel jsme se nedostali víckrát na vodu,věnovat se jiným druhům ryb.Ale i tak to patří k nejlepším výpravám.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 01.08.2020 23:47, petras, (Kvízy)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 02.08.2020 19:40, tomaj, (Kvízy)

Díky Ti za vyčerpávající informace. Překvapuje to špatné počasí v této době.
Úlovky parádní.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Konec kvízu..., 02.08.2020 08:36, houbomil-Klášterec(m), (Kvízy)

Parádní!

Re: Konec kvízu..., 02.08.2020 08:41, houbomil-Klášterec(m), (Kvízy)

Gratulace Petrasovi!, a kapičky jsou Zdeno krásné!

Re: Re: Konec kvízu..., 04.08.2020 21:45, chorcheee(m), (Kvízy)

Většinou mne sere, když tu lidi dávají spoustu nehoubových fotek. Ale tento příběh jsem si rád přečetl a musím uznat, že petras je na ryby srdcař. Takže poučné. Určitě kreativnější, než vyjet za náš státeček a jen se tam válet u moře na karcinogenním sluníčku.

Re: Re: Re: Konec kvízu..., 04.08.2020 23:57, petras, (Kvízy)

Re: Konec kvízu..., 31.07.2020 23:15, petras, (Kvízy)


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30