O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dřevomilky zase od Vráže :)., 12.06.2016 16:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobré odpoledne,

tak jsem navštívil zase svůj čerstvě objevený vysokodiverzní les u Trhových Svinů . Je tam toho opravdu hodně. Tady dám jen nevšednosti, protože musím přeci jít proti proudu . Dvě dřevomilky, které nevím. Co na to říká Aleš? Předem díky.

Re: Dřevomilky zase od Vráže :)., 12.06.2016 16:32, alesjirsa(m), (O přírodě)

Něco podobného už jsem také viděl. Nemohla by to být outkovka Trogova ?

Re: Re: Dřevomilky zase od Vráže :)., 12.06.2016 16:33, chorcheee(m), (O přírodě)

Jé, Aleš už stihnul komentář přemístit do nověvytvořeného vlákna. Je fakt dobrej! .

Re: Dřevomilky zase od Vráže :)., 12.06.2016 16:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Re: Re: Dřevomilky zase od Vráže :)., 12.06.2016 16:32, chorcheee(m), (O přírodě)

Na outkovku Trogovu mi to přišlo moc malinkaté. Ale lepší nápad nemám...

Re: Dřevomilky zase od Vráže :)., 12.06.2016 16:29, chorcheee(m), (O přírodě)

A všimnul si někdo, jakou botu jsem zase udělal v Atlasu? Nejen, že jsem zpackal české jméno u jednoho druhu. Já dokonce dnes získal podezření, že jsem tu houbu vůbec špatně určil! Ale vidíte, že se tomu věnuji a mám sebereflexi. Myslím, že jsem do Atlasu založil obrovské množtství hub a tak přispěl k rozvoji stránek. Myslím také, že nyní do Atlasu dávám dost nadprůměrtné fotografie. Dovolíte mi proto občas nějakou botu? Někde se to naučit musím (a shromažďování informací pro popis druhu v Atlasu je výborná příležitost).

Re: Re: Dřevomilky zase od Vráže :)., 13.06.2016 08:00, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak asi nevšimli...

Re: Re: Dřevomilky zase od Vráže :)., 13.06.2016 19:16, Tori(m), (O přírodě)

U jakého druhu je chyba v názvu?
Jinak co se týká špatně určených fotek, za sebe můžu říct, že se celkem málokdy koukám na jiné houby než askouše, a u většiny lupenatých, o chorošovitých nemluvě, správnost určení prostě neposoudím.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30