O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Kytičky fotím ráda,, 21.05.2016 20:28, mipera, (O přírodě)

dovolím si opět jednu,

Re: Kytičky fotím ráda,, 21.05.2016 20:28, mipera, (O přírodě)

každoročně mi kvete tato gloxínie.

Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 17:14, Patrik(m), (O přírodě)

Super ... co si použila jako pozadí?

Re: Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 17:28, mipera, (O přírodě)

Chlapče, tak já Ti to tedy prozradím. Chtěla jsem si to nechat pro sebe jako know-how.
Některou část fotky ztmavím úplně dočerna a přenáším a přenáším pomocí klonovacího razítka, až je celé pozadí černé.

Re: Re: Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 17:41, basset(m), (O přírodě)

.. příště použij magnetické laso nebo lepší pozadí a až v úplném finále při zvětšení dočisti razítkem

Re: Re: Re: Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 17:54, mipera, (O přírodě)

Kdysi jsem použila magnetické laso, moc mi to nešlo.
Nyní si udělám větší část výběrovým štětcem a klonuji, laso zkusím znovu, už jsem se trochu posunula v úpravách...
Lepší pozadí by to chtělo, zkusila jsem papír i látku.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 19:58, basset(m), (O přírodě)

Pozadí nemusí být nutně úúúúplné kladenské uhlí, myslím, že lépe působí odstín šedé nebo barva, která doplňuje motiv.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 20:13, mipera, (O přírodě)

Díky, příště vyzkouším něco jiného.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 20:38, Patrik(m), (O přírodě)

Aha, a nebylo by lepší a rychlejší to udělat rovnou při focení? Stačilo by totiž dát do pozadí černou látku či černý papír (já používám u focení askoušů ten černý papír)...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kytičky fotím ráda,, 22.05.2016 20:44, Tori(m), (O přírodě)

Myslím že na nahubách.sk někdo říkal, že má vyfocených několik rozmazaných pozadí, která si vytiskl na A4 a dává je za houbu - takže se dalším rozmazáním při focení ztratí nedokonalosti tisku a vypadá to celkem autenticky.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30