O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Rejvíz, 07.05.2016 20:34, Patrik(m), (O přírodě)

Ve čtvrtek jsem se vrátil s třídenní ekologické exkurze na Rejvíz... No, hub tam moc nebylo, rostliny také ještě žádné nekvetly, ale i tak jsem ze zdejší přírody nadčen... Dozvěděl jsem se i spoustu zajímavých informací o Jeseníkách, některé vám i prozradím...
Např. to, že CHKO Jeseníky bude zřejmě za nějaký čas další z Národních Parků na území ČR. Jedná se o velice jedinečné území, z mé zkušenosti vím, že je zde vysoká nezaměstnanost a malá hustota zalidnění, nejsou zde vůbec pole (ty jsou nahrazeny rozlehlými loukami v rovinatějších údolních oblastech) a lesy nejsou příliš poškozeny těžbou dřeva.

Např. taková Velká Kotlina je velice zajímavou lokalitou středoevropského významu, jelikož se zde na jediné, i když rozlehlé, louce vyskytuje přes 500 taxonů rostlin. No řekněte, kdo by zde nechtěl být třeba v červnu? Díky bohu (pro někoho, např. pro mě spíše bohužel) je tam vstup zakázán, možný je pouze se speciálním povolením nebo "načerno"
Tady je Venušina sopka...

Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:44, Zdeno(m), (O přírodě)

Hezké povídání, tvoje zaujetí je sympatické. I chyb v textu je přiměřeně, zkus je sám opravit, je vidět pokrok...

Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:49, Patrik(m), (O přírodě)

Chybu vidím jen ve slově nadčen, bo mě to tam podtrhává, avšak vůbec netuším, co je na tym špatně.

Re: Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:50, basset(m), (O přírodě)

co takéto č

Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:53, Patrik(m), (O přírodě)

Nadšen? To slyším prvně...to je popražsku ne?

Re: Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:00, basset(m), (O přírodě)

A Patriku, čteš vůbec nějaké knížky kromě odborných? Kdyby jsi četl, tak by Tě při kontrole svého napsaného textu ty chyby musely praštit do očí.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:35, Patrik(m), (O přírodě)

Povinnou četbu...ale mám raději ty odborné...na co ztrácet čas čtením nesmyslů, když toho pak budu mít plnou hlavu a nic se z toho nedovím...to si raději přečtu nějakou odbornou práci či encyklopedii hub

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:43, Joska(m), (O přírodě)

Třeba kvůli všeobecnému přehledu. Inteligence přece není jen o zaměření na jedinou odbornou stránku. Ne nadarmo se občas říká, že "génius je vlastně blbec, naprosto neschopný pro normální život". Zkus se tomu vyhnout, fakt není o co stát.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 08.05.2016 19:25, Zdeno(m), (O přírodě)

Na apriorní vyhodnocování, co je ztrácení času čtením nesmyslů, máš ještě čas...Z Tvých názorů ovšem dobrý pocit nemívám a nemyslím si, že by se nepromítaly i do jiných oblastí Tvého života...

Re: Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:34, Joska(m), (O přírodě)

...popražsku? Dost hloupé.

Re: Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 08.05.2016 17:33, Tori(m), (O přírodě)

A řekl bys "nadšení" nebo "nadčení"?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rejvíz, 08.05.2016 19:25, Zdeno(m), (O přírodě)

Viz výše...

Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:38, Patrik(m), (O přírodě)

... ekosystém mého prvonálezu ...Ptychoverpa bohemica, kačenka česká ...
Jedná se spíše o vzácný druh ... teda, alespoň co se týká Slezska a Severní Moravy ...

Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:07, basset(m), (O přírodě)

.. no jenom jestli to není tím, že se jmenuje česká. Někteří Moraváci jsou na to dost hákliví. Možná je proto ani nikdo nehledá

Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:16, alesjirsa(m), (O přírodě)

Já už na ně mám dvě lokality.

Re: Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:36, Patrik(m), (O přírodě)

Ale ty jsi v Čechách

Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:41, Patrik(m), (O přírodě)

Na listech bažanky vytrvalé jsem nalezl i zajímavý druh rzi ... určeno jako Melampsora populnea...

Re: Re: Rejvíz, 07.05.2016 21:16, alesjirsa(m), (O přírodě)

Zajímavé.

Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:45, Patrik(m), (O přírodě)

Pod vrcholem Venušiny sopky je i zajímavé náleziště olivínů ... minerálů, které tvoří drobné krystalky na sopečném tufu ...zajímavé hornině vzniklé utuhnutím magmatu... i když jeden takový kousek může mít hodnotu až 50 Kč, vzal jsem si pouze dva vzorky

Re: Re: Rejvíz, 08.05.2016 20:21, Zdeno(m), (O přírodě)

Není to náhodou přírodní památka nebo rezervace?

Re: Rejvíz, 07.05.2016 20:51, Patrik(m), (O přírodě)

Pro dnešek zakončím ještě jedním exemplářem slepýše křehkého, zbytek dám zítra. Tohohle jsem nenašel já, ale kluci ze třeťáku, mě by ani nenapadlo je tam hledat...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30