O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Patrik se činí..., 09.04.2016 10:22, chorcheee(m), (O přírodě)

Kolegové, tak zatím mi stále přijde dobrý nápad, že jsme z Patrika udělali (m), co říkáte? Právě hledím do Atlasu, že tam založil pár nových pyrenomycetů (i jiných netradičních hubek) s pěknou fotodokumentací a s důkladnými popisy. Respekt! Ta jeho čeština někdy nezní libozvučně, ale nemůžeme chtít všechno...

Jedna věc mi ale vadí. Často tam uvádíš rozměry v mikrometrech jako "um". Proč nenapíšeš správný symbol "µm"? Asi protože na to neznáš fígl . Tak já prozradím (píšu sem, protože se občas může hodit všem): Když držíte ALT a současně vyťukáte 0181 a ALT pustíte, hodí to symbol µ. Praktické, že?

A dovolím si přidat pár pyrenomycetů, se kterými si nevím rady (když vím, že tu na ně máme odborníka).

1. jasan

Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 11:43, b.gun(m), (O přírodě)

Fígl netřeba znát, v tomto ohledu je atlasový formulář "user friendly" a na zadávání mikrometrů je přímo vybaven...

Re: Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 11:54, chorcheee(m), (O přírodě)

No vida...Tak to Patriku a my všichni používejme (hodinky a holinky...). A fígl se může hodit jinde .

Re: Re: Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 12:58, Patrik(m), (O přírodě)

Já jsem ale blb, ani si toho nevšimnu a ještě si v duchu říkám, jak je blbé, že ten znak tu nemám jak dát

Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 10:22, chorcheee(m), (O přírodě)

1. to samé co na předchozí - řez stromatem

Re: Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 11:44, Patrik(m), (O přírodě)

Pyrenomycet napadený rážovkou, Nectria cf. episphaeria
Co se týká přispívání do atlasu, viz rubrika vývoj, ale chci o tom napsat i pojednání do diskuze.

Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 10:22, chorcheee(m), (O přírodě)

2. taktéž jasan, váhám, zda je to totéž, co předchozí. Spíše bych se přikláněl, že ano. Ty částečně rozpadlé kuličky mi připomínají Ruzenia spermoides. Zde jsou ovšem velmi malé (okem nebyly prakticky vidět) a "zalité" v dosti kompaktním stromatu.

Re: Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 11:55, chorcheee(m), (O přírodě)

Ale jaký pyrenomycet? To je vyšší dívčí, že?

Re: Re: Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 12:59, Patrik(m), (O přírodě)

No právě, tohle už není nic jednoduchého ... řekněme, že Ruzenia je dobrý tip, ale hodně by pomohly mikroznaky.

Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 10:22, chorcheee(m), (O přírodě)

3. A tady substrát nevím. Odkorněný, více rozložený listnáč - snad dub.

Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 10:22, chorcheee(m), (O přírodě)

3. Tady bych hádal, že je totéž, jako na předchozí fotografii (snad nějaký dřevomor rodu Nemania?). Předem díky za případné nasměrování.

Re: Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 11:46, Patrik(m), (O přírodě)

Ano, Nemania, možná serpens.

Re: Re: Re: Patrik se činí..., 09.04.2016 12:23, chorcheee(m), (O přírodě)

Díky!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30