O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 19:17, Patrik(m), (O přírodě)

Právě jsem dokončil pár článků, kde stručně píšu o taxonomii a metodikách studia vřeckovýtrusných hub. Tady je odkaz, kdyby si chtěl někdo počíst. Poslední dvě části by se mohli možná hodit Alešovi, jednou se na některé věci, myslím, ptal. Pokud jsem v textu na nějakou podstatnou část zapomněl, tak napište, pokusím se to tam doplnit. ...konečně u nás rozkvetly ty sněženky, v lese na loukách a okrajích potočních olšin již taky začínají kvést kvitka

Češtinu prosím ještě nehodnoťte, až zas budu mít čas, tak si to postupně pořádně přečtu a doopravím gramatiku. Při takovém hafu textu se vždy nějaká chyba najde, ještě, když tam není takové to, jak vám to červeně podtrhne chybné slova.

Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 19:29, Zdeno(m), (O přírodě)

Dnes jsi v pohodě...Každá pochvala potěší, no ni?

Re: Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 19:31, Patrik(m), (O přírodě)

Myslíš s gramatikou?

Re: Re: Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 19:34, Zdeno(m), (O přírodě)

I tu...

Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 19:45, P.T.(m), (O přírodě)

No jestli chceš v budoucnu studovat mykologii i na vejšce, budeš se asi ze začátku dost nudit. Klobouk dolů.

Re: Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 19:49, Zdeno(m), (O přírodě)

Hm, to je pro Patrika sakra vyseknutá poklona...Jak jdou studia "pítýčko"? Mám radost, že nám děláš supervizora...

Re: Re: Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 20:09, Patrik(m), (O přírodě)

Chcu ...Když už tu si, chtěl bych se zeptat na jednu podstatnou věc...Je tam matika? A asi nejprve budu muset jít na bakaláře na Obecnou biologii, potom na botaniku a až později na obor mykologie, že ? Nikde jsemtotiž nenašel, že by se mykologie studovala od bakaláře...

Re: Re: Re: Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 11.03.2016 22:52, P.T.(m), (O přírodě)

Můžu mluvit za UK, kde jsem. Od bakaláře se mykologie fakt nikde nedělá, až od magistra (obor- botanika, zaměření-mykologie). Systém výuky je u nás velmi individuální, jen dostaneš počet kreditů, který musíš splnit z určitých modulů předmětů, takže si předměty každý vybírá sám podle svého uvážení. Matiku si prostě vybrat nemusíš. Jestli ti pak bude chybět nebo ne, to se uvidí. Biologie se dělí na tři obory (molekulára, obecná, ekologická a evoluční). Ty se liší počtem kreditů, které musíš splnit z jednotlivých modulů. Jsi založením, řekl bych, spíše terénní mykolog, takže by ti asi nejvíc vyhovoval ten EKO-EVO obor. Jinak klidně napiš do zpráv, kdyby tě ještě něco zajímalo.

Zdeno: Díky za optání. Studuje se v rámci možností dobře.

Re: Re: Re: Re: Re: Vřeckovýtrusné houby, Ascomycota, 12.03.2016 18:16, Zdeno(m), (O přírodě)

Radost je na mé straně, drž se, bylo mi ctí být nějakou dobu poblíž...Co si může vysloužilý kantor přát víc...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30