O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

ohnivec rakouský - sarcoscypha austriaca, 09.03.2016 15:39, Jana93, (Houby)

Přestěhovali jsme se do Krasíkova a zatím zkoumáme okolí.Vypadá to tady nadějně,uvidíme v sezoně.

Re: ohnivec rakouský - sarcoscypha austriaca, 09.03.2016 18:14, Zdeno(m), (Houby)

Hm, to je ale parádní vizitka...

Re: Re: ohnivec rakouský - sarcoscypha austriaca, 09.03.2016 19:23, Patrik(m), (Houby)

Tohle mě docela štve, zatímco já si musím dopodrobna nastudovat všecku možnu literaturu o ekologii ohnivců, abych je vůbec našel a hledám je záměrně celé jaro, na Jížní Moravě a vůbec i jinde je lehce najde úplně každý, kdo je ani nijak extrémně nehledá a ani si o nich nic nastudovat nemusí. Taková (pro mě pořád) vzácnost, a jinde ji najde úplně každý a ještě v takových houfech. (nic proti lidem tady, myslím to obecně)...

Re: Re: Re: ohnivec rakouský - sarcoscypha austriaca, 13.03.2016 12:29, Hanýžka(m), (Houby)

Patriku, nezoufej a nic si z toho nedělej. Já zase pořád nemůžu natrefit na obyčejnou terčku šiškovou. Každý má nějaký běžný druh, který se mu zatím vyhýbá - ale to je jen tím, že jsme ještě mykologicky mladí a určitě to přijde.

Re: Re: Re: Re: ohnivec rakouský - sarcoscypha austriaca, 13.03.2016 20:15, Patrik(m), (Houby)

Já jsem právě ohnivce už našel, ale jak říkám, bylo to po záměrném několikaměsíčním hledání na vytipovaných lokalitách. Dodnes znám pouze jedinou lokalitu asi 1 km od baráku, nikde jinde neroste. Ale jak už jsem tu psal, i paní Deckerová v jedné knize psala, že ve Slezsku je to vzácný druh a vyskytuje se běžněji jen v Poodří. S tou terčkou šiškovou jsme na tom stejně. Ale letos ji prostě najdu


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30