O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Cesta ke stanovišti včelstev, 04.03.2016 18:43, samotářka, (O přírodě)

Na konci zimy se ze včelstev mají odebírat vzorky na povinné veterinární rozbory na parazita Varroa a na nepovinné rozbory na bakteriální mor. Takže můj muž už dlouho říkal: "Musíme se vypravit ke včelám."
Já na to: "Venku je vítr, nikam nejdu."
Můj muž: "Vítr nám nevadí, včely máme v mladých stromečkách."
Já: "Bude vítr, nikam nejdu."
Teprve dnešní sluníčko nás přesvědčilo, že je na čase včely zkontrolovat.

Re: Cesta ke stanovišti včelstev, 04.03.2016 18:46, samotářka, (O přírodě)

Jak je vidět na horním obrázku - přes cestu byl najednou "stromeček".
Potěšilo mne, že jsem měla pravdu.

Re: Cesta ke stanovišti včelstev, 04.03.2016 18:49, samotářka, (O přírodě)

Obrázek z překonávání překážky.
Na včely to nespadlo, jenom do jejich blízkosti.
A hlavně to píšu proto, abyste si pamatovali:
KDYŽ JE VÍTR, TAK SE DO LESA NECHODÍ !

Re: Re: Cesta ke stanovišti včelstev, 04.03.2016 21:36, karelzbrd(m), (O přírodě)

vítr je v lese nebezpečnej, to jo, ale ten smrk tam byl podle sněhu na kmeni krapet déle. Když mě před dvěma roky přepadla v lese bouřka a já se ocitl na jejím předvoji, kde se propad studený vzduch k zemi - to byl zážitek, auto skákalo jak na trampolíně a všude kolem padaly stromy. Kdybych nezastavil mezi mlázím a pokračoval dál, přikrylo mě tak sto padlých smrků o dvě vteřiny později... Tu mladou smrčinu kolem jsem v momentě propadu vzduchu neviděl, ležela na zemi jak polámané obilí. Když vítr odešel, smrčky se odpružily a jejich špice lítaly kolem auta na zem. Už bych to nikdy nechtěl zažít znovu. Cesta z lesa byla opačným směrem s pomocí dřevorubce co měl motorovku a občas jsme nějaký strom rozřezali, aby šlo pokračovat. Už nikdy více...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30