O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 12:19, basset(m), (Houby)

než nějaké debaty o nesmrtelnosti chrousta
V sobotu Honzík cosi vyhrabal v listí. Oba jsme na to koukali a viděli jen jakési malé tečky o rozměru tak kolem půl milimetru. Vzal jsem si to domů a doma zkusil vyfotit. Po několika pokusech se mi podařilo zjistit, že to jsou jakési bílé chomáčky na krátké stopce.

Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 12:59, Honzík(m), (Houby)

...já to viděl jako malý placatý, a ono je to jak tenisáky. A ten vzadu s tou pleškou tak i vypadá.

Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 17:42, Forrest Run(m), (Houby)

Hmmm.....slováci nebo Damyko by v určovnách nenasměrovalo? A budeš někam posílat exikát? Vypadá to fuck zajímavě, určo průběžně informuj, Draku!

Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 17:44, basset(m), (Houby)

To byl jenom takový test. Nemusím vědět všechno.

Re: Dám radši nějaké fotky hub, 08.03.2016 08:32, Včelda, (Houby)

škoda, žes je nedal do vlhka, pomalu by se otevřely a ukázaly žlutý vnitřek. Je to Dlouhochlupka (Capitotricha), pravděpodobně C. bicolor

Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 08.03.2016 13:00, basset(m), (Houby)

No ještě je mám atak je zkusím vzkřísit. Jinak mi je zase bude muset Honzík najít

Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 12:19, basset(m), (Houby)

Včera jsme vyrazili jen nazdařbůh a nakonec Honzík objevil urničky - dával je také Yohaness. Mám je z jiného pohledu.

Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 17:40, Forrest Run(m), (Houby)

Tohle se mi líbí, Henry! Připomíná mi to odšpuntovaný urny na zanedbaným, břečťanem zarostlým hřbitově!

Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 12:19, basset(m), (Houby)

Přidám ještě jednu trojice z jiného pařízku, kde byly urničky pro změnu z boční strany a fotil jsem je shora.

Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 16:21, TondazKralup(m), (Houby)

Jen dotaz:Tenhle snímek mi připadá dokonalej i barevně.Ty barvy(teplotu barev) jsi dolaďoval postprocesem,nebo je to nastavením ve foťáku?

Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 17:18, basset(m), (Houby)

Na foťáku mám původní nastavení pro režimy, jak je nastavil Canon. Experimenty nevedly k ničemu lepšímu. Zpracovávám fotky z 90% z RAW ve Photoshopu, převedu to TIFF a doupravím v Zoneru - ve Photoshopu mi to finále nějak nejde. Základ fotky byl trochu do fialova a musel jsem stáhnout odstín zpět směrem do zelena. Pak už takové běžné úpravy - prosvětlení stínů, zvýšení zvýraznění a kontrastu, doostření měkkou kresbou po ořezu a zmenšení.

Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 20:14, Herčus, (Houby)

ty jsem taky už někde viděl

Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 20:32, basset(m), (Houby)

Dyť taky rostou skoro na každým pařezu

Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 01.03.2016 13:20, fáfa(m), (Houby)

..a takhle nééé?

Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 18:47, Forrest Run(m), (Houby)

Se s dovolením zavěsím, přírůstku původního vlákna už by si Kucí nemuseli fšimnout. Páťa s Alešem tu horovali pro atlas rostlin(a mechorostů)....Kluci, nic proti Vašemu široširýmu záběru zájmů, ale přijde mi to dost zbytečný v době, kdy jsou na netu sqělý botanický (foto)atlasy jako třeba Herbář Wendys nebo Botany.cz

Hlavně je mi líto i admina a našeho dobrodince Romči, kterej by to zase musel naprogramovat a odladit bugy, a kterýmu tenhle web nejenže nesype, ale on naopak sype do něj a to jak čas na realizaci našich zlepšováků, tak i peníze za hosting...takže fšichni, co sem chodíte, koukejte ho pozvat na houby, až u Vás porostou, nebo mu aspoň nějaký usušte a pošlete!;)
Když mu každej pošlete deset deka sušenejch hříbků, tak od něj přebytky mazaně koupím, a Romča poprvé za pětiletku na tomhle webu vydělá!

Za co se ale vážně moc přimlouval by bylo to, abyste svoje mladický nadšení nasměrovali tam, kde to bude nejužitečnější a kde Vás to evidentně baví...mykologie....do zdejšího Atlasu hub.
Když jsme tu před těma víc jak pěti lety rozjížděli, chtěli jsme tu vedle možnosti neformální a pohodičkový diskuze udělat i atlas hub, kterej bude svým způsobem jedinečnej, protože bude postavenej na kvalitních fotkách s jasně rozpoznatelnejma znakama, podrobnejch textů prověřenejch informacích zkušenejch amatérskejch mykologů a né, jako ostatní atlasy hub, na opisování zastaralejch nesmyslů nebo v lepším případě nepřesností. Bylo by prima, kdybyste doplňovali jednotlivý položky atlasu třeba (pokud možno ozdrojovanejma)zajímavostma, co se Vám na netu podaří vyšťourat nebo třeba mikrofotografiema....nebo, třeba Vás napadne ještě něco lepšího!:-)
Děkuju za Vaši pozornost, Omladino!

Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 19:11, TondazKralup(m), (Houby)

Docela jsi mě inspiroval,taky jsem se chytil za rypák po přečtení některých reakcí.Měl bych pro to taky něco udělat,když už tam mám to "m".Jdu do sebe a pokusím se obohatit atlas nějakými zajímavými postřehy a fotografiemi.Jen na mne moc nespěchejte.Taky jsem se rozhodl omladit tým,5.3.2016 mi bude 60.To se počítá vše zase od začátku ne?

Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 19:30, Joska(m), (Houby)

To sice ne, ale zařadíš se (aspoň věkem) mezi dospělý...

Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 20:28, TondazKralup(m), (Houby)

Ještě toho trochu!Dospělej nechci bejt ani náhodou,těch je všude hafo a podle toho to taky vypadá(třeba v politice)

Re: Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 01.03.2016 11:57, Zdeno(m), (Houby)

Nejen v ní...Těš se na ty kulatiny, vypadneš z kategorie a množiny mlaďochů. A hlavně budeš věrohodný. Říká se přece (jako parafráze hippíes axiomu: nevěř nikomu nad třicet...), nevěř nikomu pod šedesát...

Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 19:33, basset(m), (Houby)

Tož Tondo gratuluji. Říkal jsem včera Honzíkovi, že budeš brzo slavit
Já jsem se už mezitím přesunul do party důchodců, i když stále pracující (prduch)

Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 19:47, Honzík(m), (Houby)

...já se těšil že ho prásknem, a on se práskne sám.

Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 20:25, Forrest Run(m), (Houby)

Che, ché, jako vždy jsi pobavil, Tóny!:-)
Už budeš moct chodit na grupáče a když na tebe vyjde řada, tak jen nonšantně řekneš:"Já už jsem byl!";)

Je pro mě čest, že jsem Ti inspirací, díky Ti, ConPadre!

Rád bych Ti oplatil Tvoji pozvánku na kačenky....Forrest nezapomíná-ani to dobrý, ani to špatný....řekni si, radši bys na fotolov barevnejch hříbků ke Chlumci nebo na Masakrózní HříbkoBagring na Šumavu? Případně (po domluvě s Habiby) spojenou s úžasnou lokalitou na borováky zvící klidně i 30cm a velevzácný čirůfky v jedlinách a borech kousek vedle v Kašperkách?

Je zajímavý, že už jsi během 24 hodin druhej novomoderátor(viz novomanžel), co má starost, jestli to nezavání i nějakejma povinnostma...můžu Tě uklidnit, že nikoliv, kdykolif budeš mít čas a náladu, můžeš založit nějakou tu houbelec a udělat k ní popisky, případně přidat k už založenejm nějakou to vyvoněnou fotku z Tvýho nepřebernýho archivu nebo doplnit nějakej Tvůj postřeh-jsi bystrej pozorovatel přírody, tak se těším!

Jo a tohle by se Ti mohlo jako hráči na Sladký dřevo líbit, ber to jako takovej předčasnej dárek k narozkám
Kaluž

Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 20:36, TondazKralup(m), (Houby)

Díky parde,dost dobrý trochu to znám.Jinak ta Šumava by mne hodně zajímala,tu nemám vůbec zmáklou.Nejde mi ani tak o bagrink,jako o fotky hub a přírody vůbec.I když si zahoubařím samozřejmě rád.Minulou sezonu jsem na tom byl hodně bídně.

Re: Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 01.03.2016 06:46, Honzík(m), (Houby)

...to máš u Forresta nějaký dobrý. Mne by vzal za odměnu na česnek...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 01.03.2016 11:02, Forrest Run(m), (Houby)

Jendo, neser!
Víš, že pro Tebe taky cokolif!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 01.03.2016 12:04, Honzík(m), (Houby)

...vim. Hele, kdybys teda na Brdech našel zelenej futrál s brejlema(v 2013 mi tam někde utek),tak ho popros ať jde s Tebou a přivez mi ho(třeba násilím)

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 02.03.2016 09:26, Forrest Run(m), (Houby)

No tak určitě, Honiči!

Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 29.02.2016 22:43, admin(m), (Houby)

Díky za zastání draku, ale zase tolik do toho nesypu a nedělám tenhle web proto, abych na něm vydělával.

S časem na tom ale následující cca rok a půl budu ještě hůř, to je fakt

A s nasměrováním na atlas nebo recepty plný souhlas

Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 01.03.2016 22:52, Zdeno(m), (Houby)

Obdiv Tvé filantropii a enthusiasmu...

Re: Re: Re: Re: Dám radši nějaké fotky hub, 02.03.2016 15:40, admin(m), (Houby)

Nápodobně, Zdeno


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30