O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

Včerejší kvíz, 26.02.2016 19:05, Patrik(m), (Kvízy)

Vyhrává tedy Chorchee, i když 9ku určil jen částečně dobře, musím to uznat, protože jsem nějak nedomyslel, že z té fotky to určit nelze. Pro ostatní dávám řešení a pro Chorcheeho fotku jednoho kvitka, co roste asi 15 min. pěšky od mého domu u potoku. ...kozlík výběžkatý bezolistý.
1. locika kompasová - běžný druh u okrajů polních cest apod.
2. blatouch bahenní - běžný druh kolem potůčků
3. zvonek tatranský - endemit Vysokých Tater
4. chrastavec kitaibelův - méně běžný druh na loukách vyšších poloh
5. jedle bělokorá - foceno ze svahu, záběr na borku výše položenou, běžný, původní druh vysoce náročný na čistotu prostředí
6. kalina pravá (syn. obecná) - běžný druh kolem potoků
7. pryskyřník prudký - běžný druh na loukách
8. svízel křížatý (syn. svízelka chlupatá) - rostlina hlavně luk ve vyšších polohách
9. vemeník zelenavý - foceno u tety v horách na Slovensku
10. zeměžluč okolíkatá (syn. obecná, menší, lékařská) - na loukách běžný druh

Kdo by se chtěl zajímat o kvitka, nejlépe se je naučí poznávat, když bude chodit od jara do podzimu s určovacím klíčem a popř. foťákem po přírodě.

Re: Včerejší kvíz, 26.02.2016 19:21, alesjirsa(m), (Kvízy)

Díky, pěkný kvíz, akorát by to příště chtělo méně položek, je jich moc najednou i na případné přiučení.

Re: Re: Včerejší kvíz, 26.02.2016 19:29, Zdeno(m), (Kvízy)

Přesně to jsem chtěl poznamenat, pět je dobrý standard, šest bych viděl na maximum, pak už je to nepřehledné...

Re: Re: Re: Včerejší kvíz, 26.02.2016 19:34, Patrik(m), (Kvízy)

Máš pravdu, když už jsem jich měl tolik vymyšlených, mohl jsem těch dalších pět nechat na příště. No, ale jestli by vám to nevadilo, příště bych ho udělal zas, tentokrát s osvědčeným Zdenovým počtem. Ale příště to očekávejte trochu těžší, dám tam možná jednu fotečku z Chorvatska.

Re: Re: Re: Re: Včerejší kvíz, 26.02.2016 19:34, Zdeno(m), (Kvízy)

O.K.


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30