O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

...starý fotky..., 26.02.2016 08:26, Honzík(m), (O přírodě)

...když opominu focení v mládí na diáky, tak je to teprve dva a půl roku, co jsem si vzal prvně na houby foťák. Vlastně jenom "něco bez možnosti ostření" se třema čudlíkama. A může za to Forrest(kdybystetochtělivědět)...

Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 10:29, Pavla, (O přírodě)

Vítej do klubu! ;) Mně Forrest v 7/2014 taky svým určením stročkovce nevědomky převrátil život naruby. To Zdeno by mě tenkrát klidně nechal v tom, že se jedná o hlívu fialovou. Od té doby jsem se začala v lese dívat jinýma očima, trávit tam podstatně více času a za toto všechno Vám, kucí houbařští, nepřestanu být nikdy vděčná.

Krásné nálezy, Honzi! Nádhera!

Re: Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 10:51, Zdeno(m), (O přírodě)

Ty velké brambory jsem ti holt nechtěl přiznat...Ale paměť máš dobrou...

Re: Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 20:26, Forrest Run(m), (O přírodě)

Che ché, srdečné díky, Pájo i Honzíku, je to pro mě čest, bejt pro Vás takovou inspirací......pobavili jste mě i potěšili zárověň, doufám, že s oběma z Vás se v dohledný době vyrazím do terénu.. s Jendou asi o něco dříve, přeci jen to k sobě máme o pár kiláků blíž, žeáááno?;)
Jinak si dovolím přičinit aktuální hlášení z luhů Polabí jak od Mělníka, tak od Poděbrad....hafo ušisek a to i mimo bezy....kupodivu teď jedou i na spadlejch větvích dubů, jilmů nebo javorů, v lese je dost a dost sametonožek a taky krásně jedou kržatky.
Další bleskovej mykoprůzkum hlásím z okolí potoků Prahy 6, rovněž kvanta čerstvejch ušisek...Samotářko, šup na ně!

Re: Re: Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 21:05, Honzík(m), (O přírodě)

...houmesákov za Malešickým parkem hlásí taky sametonožky(čerstvý), ušiska, černorosoly(mraky), dvě starý čirůvky fialový a spoustu jehnědek na malejch větvičkách..Kržatky se prý tuhle zimu nepočítaj...

Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 08:26, Honzík(m), (O přírodě)

...takže konec sbírání do košíku, začalo mi nová éra. Třeba rozpoznat satana od Legaláka a podobné vychytávky...

Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 08:26, Honzík(m), (O přírodě)

...Quéleťákům jsem říkal "takovej divnej kovář"(hm, myslim že to říkám stále)...

Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 08:26, Honzík(m), (O přírodě)

...u "rudonachů" jsem podezříval Forresta, že mi je předtím nenápadně obarvil...

Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 08:26, Honzík(m), (O přírodě)

...moravskýho jsem radši fotil zamaskovanýho(bych mu neublížil,to umim)...

Re: Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 10:19, vevanek, (O přírodě)

Krásné barevné houby Já jsem měla možnost se s nimi seznámit poprvé vloni.

Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 08:26, Honzík(m), (O přírodě)

...a u růžovníku jsem se ukecal, že si teda našetřim na lepší foťák...
Takže vlastně díky Forrestovi jsem mohl utratit spoustu peněz za aparáty a příslušenství, najezdit tisíce kiláků zbytečně nebo kvůli pár houbám a přestat doma dělat užitečné práce. No, a za to taky dostávám spravedlivě vynadáno...

Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 08:26, Honzík(m), (O přírodě)

...a jednou navíc končím příběh fotoaparátu "Panasonic DMC-LS2"...
PS: většinu z těchto fotek už jsem tady kdysi dávno dával...

Re: Re: ...starý fotky..., 26.02.2016 10:10, Zdeno(m), (O přírodě)

Choroš oříš pro pořádek...


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30