O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 17:39, plysec, (Houby)

V prvé řadě bych rád pogratuloval adminovi těchto stránek za to, co se mu ve spolupráci vás ostatních povedlo.Sledoval jsem od prvopočátku všechny porodní bolesti, kterým musí být každopádně vystaven každý tak ambiciózní projekt a žasnul jsem, jak bezproblémově je ve spolupráci vás všech úspěšně řešen.Dost však chvály - bylo by mi ctí se zařadit mezi Vás, ač mám tak trošku špatné svědomí, že vlastně jsem se na tvorbě těchto stránek nepodílel a přicházím až tzv. k hotovému.Pokud byste mě přijali do "kolektivu", byl bych rád.
Všechny zdravím - Váš plyšec.

Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 18:11, tapik, (Houby)

tak vítej, myslím, že zde je dost místa pro slušné a tolerantní přispěvovatele

Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 18:17, plysec, (Houby)

Díky tapiku, snad (věřím), že naplním kriterium "slušného a tolerantního" přispěvatele

Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 18:12, Zdeno(m), (Houby)

Jsa starým realistickým skeptikem i místním vysloužilým doyenem, s jistými obavami jsem sledoval Tvoje angažmá vedle a tušil vývoj, ke kterému muselo neodvratně dojít. Prožíval jsem s Tebou dobu, kdy za dobré skutky následoval trest. Vítej mezi námi, každý dobrý člověk je náš a najde tu dostatečný prostor...Nejen tyto stránky jsou jako štafeta. Dostaneš kolík, snažíš se běžet co nejlépe a předat ho dalšímu na lepší pozici. Lhostejno, který úsek běžíš. Stránky začínají pátý rok, historie jejich zrodu má cosi společného nejen s Tvými zkušenostmi odjinud...

Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 18:33, plysec, (Houby)

Ahoj Zdeno, k tomuto našemu setkání na "O houbách" dojít muselo a byla to svým způsobem otázka času. Děkuji Ti za přivítání, nebudu zapírat, že Ty a Pavla a Vev a Tonda z. K a další (hlavně ředitel atomové elektrárny Sley) jste mi chyběli.To, co se odehrálo na "Nahoubách" neberu jako porážku, byla to výzva a v parafrázi na výrok J. Nicholsona ze slavného filmu "Přelet nad kukaččím hnízdem" - "aspoň jsem to zkusil..." .Budu se znažit svojí přítomností na těchto stránkách nesnížit jejich nezpochybnitelnou
současnou kvalitu.

Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 18:16, MirekK, (Houby)

Tak tady vitej i s veverkou

Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 18:35, plysec, (Houby)

Díky! Bez ní bych to nebyl já...;

Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 19:06, Pavla, (Houby)

Ale, to je mi milé překvapení! Vítej mezi námi, plyšáku.
Můžu nabídnout malé uvítací občerstvení? Máš rád vajíčka na tvrdo? (Jedno mi od soboty zůstalo). ;) Jestli ne, nevadí, Prašivka si určitě dá, ne? Zdravím i Veverku!

Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 19:14, Patrik(m), (Houby)

I když opět nevím, o co se v této diskusi jedná a nejspíš mě to ani nemusí zajímat, tak vítej na těchto stránkách a už se těším, co tady budeš dávat za zajímavé věci

Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 19:25, plysec, (Houby)

Ahoj Patriku, z toho si nic nedělej, časem poznáš, co jsem zač... ; nicméně už delší čas sleduji Tvé příspěvky a musím uznat, že jsi dobrý...; umiš a znáš dost (tedy kromě té gramatiky), ale i věhlasný Karl Linné propadal ze všeho, kromě přírodozpytu a jak je dnes slavný...

Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 19:18, plysec, (Houby)

Ahoj Pavli, díky za uvítací obrázek! Já bych ho skousl ale Prašivka je na maso - tak se příště polepši...; S veverkou děkujeme za milé přivítání; máš tu krásné a vtipné příspěvky...; vše sledujeme...

Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 20:00, vevanek, (Houby)

Ahóóój, Plyšce, veverku a Prašivku vítají i Jižní Čechy


(s přivítáním jsem se opozdila, protože jsem nahrávala Windows 10 a jsem z těch nových okýnek jelen )

Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránk, 27.01.2016 20:09, plysec, (Houby)

Ahoj Vev, Jižní Čechy jsem ve své knížce nazval Zemí hodných lidí a to stále platí...;těším se opět na podzim v Hlavatcích a na reportáže pro vás všechny...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných str, 28.01.2016 12:57, machaon, (Houby)

Též vítám, kousek za Hlavatcemi je nádherná lokalita PP Kutiny s výskytem hořce hořepníku a prstnatce májového. Z motýlů se zde vyskytl ohniváček černočárný , modrásek očkovaný a mnoho jiných druhů hmyzu.

Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 28.01.2016 10:38, Hanýžka(m), (Houby)

Vítej, dobře děláš, že jsi tu. Nechápu, že na nahouby ještě někdo chodí, pokud je to tam stejné jako před lety. Volný čas by měl člověk trávit v příjemném prostředí a ne bojovat s blbci tam, kde je jiná, lepší možnost. A tady je to o dost lepší.

Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 28.01.2016 16:02, TondazKralup(m), (Houby)

Rovněž zdravím.Myslím,že Ty a Veverka budete pro tento web jen pozitivním přínosem.

Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 19:34, alesjirsa(m), (Houby)

Ahoj, také tě tu vítám a doufám, že se ti tu bude nadále líbit.

Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 20:19, plysec, (Houby)

Ahoj, díky za přivítání; snad se něco přiučím, viděl jsem že umíš...!

Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 21:50, Véna, (Houby)

Také já Tě vítám, stránky nejsou zdaleka hotové, stále je co doplňovat a určitě i Ty něco přihodíš. Těšíme se.

Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 27.01.2016 22:09, plysec, (Houby)

Ahoj Véno, díky za milá slova...; zítra má pršet, ale v pátek se snad dostanu s foťákem do přírody, tak snad nějaký premierový obrázek přidám...;

Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 28.01.2016 00:25, Kraken(m), (Houby)

Páni, takhle jsme tu ještě nikoho nevítali! Vedle už ani nenahlížím, takže jsi pro mně nepopsaný list. Tak tě i Veverku u nás s očekáváním též vítám.

Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 28.01.2016 17:31, plysec, (Houby)

Tak ještě jednou těm, kterým jsem nestačil poděkovat za milé uvítání - Hanýžka,
Tonda z K, Kraken - DĚKUJU! Je to svým způsobem i zavazující - snad tu nikoho v budoucnu nezklamu...

Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 28.01.2016 18:01, Sley, (Houby)

Vítej, kolego Plyšoune! Já už jsem se lek, že jsi zmizel někde na smetišti dějin

Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 28.01.2016 21:36, plysec, (Houby)

No buď zdráv řediteli, Tebe tu obzvlášť rád vidím! Snažil jsem se Tě kontaktovat před Vánoci, ale mail se asi někde zatoulal...; jo, máš pravdu, dal jsem si pauzu, ale teď už jsem zase "nabitý" dalšími ztřeštěnými nápady...Mimochodem, hraješ rád deskové hry? Já ne a přesto jednu houbařskou tvořím... Těš(te) se!

Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránkách., 28.01.2016 21:39, alesjirsa(m), (Houby)

Já tvořím různé věci, ale desková hra mě teda ještě nenapadla.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných stránk, 28.01.2016 23:28, plysec, (Houby)

Tak ukázka: hrací deska,aréna čili kolbiště; 5 sektorů rozlišených dle habitatu - lesoparkový,listnatý (bez dubu), listnatý (dubový), jehličnatý-smíšený, jehličnatý;
v sektorech se pohybují houbaři, nacházejí houby jedlé, jedovaté, nejedlé - a tím bodově různě ohodnocené - a ukládají/neukládají je do koše (jedlé +body,nejedlé 0 bodů,jedovaté minus body (smrtelně = funus = diskvalifikace), kromě toho se rovněž musí vypořádat s různými nástrahamy přírody (bonusové a sankční karty), dále jsou součástí hry vědomostní karty atd., atd., atd. V hlavě to bylo za týden, teď to půl roku budu dávat na papír (do programu). Ale za sebe musím neskromně říci, že se mi to líbí
Zkusím dát poprvé obrázek, jestli se to nepovede, rovnou poprosím admina nebo moderátora ať mě smaže, díky...;

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných str, 29.01.2016 13:47, alesjirsa(m), (Houby)

No, tak to vypadá zajímavě.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných str, 29.01.2016 15:49, Honzík(m), (Houby)

...dobrej nápadJeště obrázky pro děti a je to...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných , 29.01.2016 20:10, plysec, (Houby)

...ono to ... tak úplně... není... pro děti...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných str, 29.01.2016 17:20, Sley, (Houby)

Jo, zajímavě to určitě vypadá, jen mi není jasný: Když dojdu na označené políčko, tak si vytáhnu kartu s fotkou houby, a je na mně, zda ji přidám do košíku nebo vyhodím?

Jinak mail mi před Vánocema došel, ale to už jsem celej já, že obvykle zapomenu odepsat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: AHOJ a příjemný večer všem přítomným na těchto úžasných , 29.01.2016 20:02, plysec, (Houby)

...přesně tak, vyhrává ten, kdo umí a zná...; o tom to je - je to hra pro houbaře...;
najdeš křemenáče březového pod smrkem...? Účastníci si stanoví časový limit - 1 hodinu až ...; pokud se do limitu nedostanou z lesa, mají smůlu... ujede jim vlak/ diskvalifikace/ ; co takhle Boletus regius za 100 bodů - jenže on je dle zákona chráněný ( a další též) - takže místo + 100 bodů bude mínus...; budeš si u nějaké třepenitky nejistý - použiješ nápovědu (nebo ne, je to ne Tobě); pokud se dostaneš na místo, kde nebudeš mít jinou šanci - můžeš použít "znalostní kartu"...; např.... "... je trichoderm součástí mycelia nebo pokožky klobouku?" apod. (jen příklad, teď se to tvoří...); takovou vizi mám...; všechny připomínky a další podněty vítám...Bude to super!!!!!!!!


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30