O houbách

Diskuse a galerie

 

Seřazení podle vláken | Seřadit podle času | Pouze vlákna | Doporučené

Zobrazit celou diskusi

kržatky na dřevě, 22.12.2015 16:29, chorcheee(m), (O přírodě)

Dobrý podvečer,

dnes přidám jen jeden stack z dnešní procházky...

Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 17:41, gazela(m), (O přírodě)

Dost dobrý

Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:23, chorcheee(m), (O přírodě)

díky!

Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 18:00, basset(m), (O přírodě)

Také jsem zkoušel stack udělat z pěti snímků ohnivců. I když už jsem ten snímek dával, tak dám na porovnání oba, aby byly vidět rozdíly. Lze oba otevřít vedle sebe v prohlížeči a překlikávat mezi nimi. Na prvním snímku je jeden z těch pěti snímků udělaný z RAWu ve Photoshopu a pak "doražený" v Zoneru (finální projasnění stínů, doostření, zmenšení).

Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 18:05, basset(m), (O přírodě)

Tady je stack udělaný z pěti snímků v CombineZM. Na stack snímku najdu hodně ostrého, dokonce i to, co jsem nechtěl, ale nějak jsem, co jsem také nechtěl, ztratil detaily tam, kde měly být. Je jasné, že i barvy jsou trochu jinak, protože stack je dělaný z jpg, které vznikly ve foťáku a předchozí snímek je z RAWu.
Kromě toho jsem zjistil, že stack snímek mi už jde nějak hůř zpracovávat v Zoneru - doostření, zmenšení bez problému, ale úprava expozice a úprava barev už dělá problémy. Ať s tím dělám, co chci, tak jsou ostřejší barvy a nejdou ztlumit. Na tom snímku už je to stažena živost a sytost na 89% a stále je to vysoko.

Usoudil jsem, že je to lepší pořádně vyfotit třeba pětkrát, pak vybrat ten, který mi nejvíce vyhovuje a ten upravit tak, aby se mi líbil. Klidně na tom snímku oželím, že některá "méně" významná místa na snímku budou neostrá a rozmazaná.

Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:16, chorcheee(m), (O přírodě)

S Raw nepracuji, o to to mám jednodušší . A v novějším Combine ZP se mi osvědčily v mnohých situacích jiné algoritmy než prostý Stack, např. Pyramoid maximum contrast. Je třeba zkoušet.

Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:26, karelzbrd(m), (O přírodě)

ahojte, dá se někde ten program stáhnout v češtině? Už jsem se s tím jednou setkal tady na webu a chci to tedy vyzkoušet. Anglinu neberu, poněvadž sem se učil ještě rusky a to blbě

Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:27, chorcheee(m), (O přírodě)

Nicméně stackování poskytuje samozřejmě největší výhodu u "větších maker", kde už buď potřebné hloubky ostrosti nejde dosáhnout, anebo zaclonění vede ke snížení ostrosti celého snímku vlivem difrakce (velká clona - malá díra). Paradoxně tak technika může pomoci udělat pěkně rozostřené pozadí (dílčí snímky na relativně malou clonu a ostřím jen v rozsahu vzdáleností objektu, který chci mít ostrý).

Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:30, chorcheee(m), (O přírodě)

Karle, to neporadím. Já umím také anglicky blbě (říkají mi kolegové co umí lépe , ale tady to fakt zvládneš. Je to pár úkonů/ikon/zkratek. Ovšem krom použití nápovědy, jasně...

Klidně Ti hlavní menu přeložím, ale musí pak někdo do Combine ZP zaimplementovat (nejsem moc IT gramotný ).

Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:36, karelzbrd(m), (O přírodě)

díky, já vím, styl pokus-omyl a tak. Někdy to jde intuitivně, některé programy nepochopíš bez znalosti jazyka.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:38, chorcheee(m), (O přírodě)

Toto je jednoduchý program...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 19:54, karelzbrd(m), (O přírodě)

tak nahoď odkaz, ať nemusím hledat

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 20:23, chorcheee(m), (O přírodě)

http://www.hadleyweb.pwp.blueyonder.co.uk/CombineZP.msi

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 20:34, karelzbrd(m), (O přírodě)

díky, ale že by to bylo jednoduchý pro neanglány, to silně pochybuji.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 20:46, chorcheee(m), (O přírodě)

Na Googlu je překladač. Nebuďte lidi zas tak líný!

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 20:53, basset(m), (O přírodě)

Tak nám o tom vyprávěj. Jseš línej to pořádně vyfotit a radši skládáš několik rozmazaných fotek do jedné

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 20:55, karelzbrd(m), (O přírodě)

já chci fotit a upravovat fotky, ne si hrát se slovníkem a ještě více, než je nutné, s PC

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 21:09, karelzbrd(m), (O přírodě)

a víte co, za chvíli jsou Vánoce, tak všem tady přeji krásné svátky a také takovou pohodu a ochranu anděla strážného, jako si sami vybrali rodiče těch malých střízlíků, co si postavili hnízdo uvnitř věnečku na jedné kapli uvnitř Brd.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 21:15, chorcheee(m), (O přírodě)

Bassete, di do prdele! Víš dobře, že to není lenost. Že s tím je mnohem víc práce. Proč jsi někdy tak krutý? Podobně, když jsem dával své první pokusy ze stacky psal jsi nejdříve, že tam jsou artefakty (což bylo pravda) a pak, že mám dát výřez 1:1. Když jsem ho dal, napsal jsi mi, že pokud je toto ostré, tak Ty jsi čínský bůh srandy a jiné osobně laděné invektivy. Já vím, že si to asi zasloužím, protože do lidí často šiju. Jen chci abys věděl, že 1/ mi to vadí a 2/nemáš pravdu. Ten výřez 1:1 prostě ostřejší nikdy nebude. Mě nevadí kritika, vadí mi neodůvodněná a nespravedlivá kritika...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 21:28, karelzbrd(m), (O přírodě)

Ty máš zřejmě nějaký problém..., poněvadž Bassete, di do prdele! Se píše jdi...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 21:35, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak to by snad nebylo to zásadní, což?

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 21:59, TondazKralup(m), (O přírodě)

Pánové,to posílání do prdele se mi teda moc nelíbí,ale to je můj problém.Když už jsme u těch řití -poslat někho do prdele není žádný problém,ale zkuste dokázat,aby tam opravdu odešel!Mě osobně se to nepodařilo za celý můj krátký život,asi to chce opravdu fištrona.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 22:15, chorcheee(m), (O přírodě)

Tak TondazKralup mne rozesmál, díky . Já to zas tak zle nemyslím. Rád bych, aby mne lidé měli rádi i přes mou emotivitu, ale moc se mi to nedaří. Myslím, že člověk by měl vyjadřovat spontánní emoce. Že mnohem nebezpečnější jsou lidé, kteří v sobě emoce dusí, nebo kteří stretegizují a chovají se jen společensky přijatelně. Ale to je zase asi můj problém, že mám jiný ideál duševní krásy, než ten, který je všeobecně uznáván .

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 22:19, karelzbrd(m), (O přírodě)

vokecávání nepomáhá, smiř se s tím.

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 22:21, chorcheee(m), (O přírodě)

vím...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dře, 22.12.2015 22:53, Honzík(m), (O přírodě)

...navíc Ti tam dal tři chechtouny

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 22:51, Zdeno(m), (O přírodě)

Z čehož možná vyplývá, že ideálem duševní krásy jsi sám sobě...P.S. Na basseta mi nešahej...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 22:15, karelzbrd(m), (O přírodě)

ano, pochopil si to správně, mně se taky nelíbí, jak tady někdy komunikuješ s diskutujícími. Na jiném webu se tomu divíš a tady to praktikuješ. Basseta navíc znám osobně a jeho znalosti a fotografické kvality a přístup k ostatním si nezaslouží ho jakýmkoli způsobem urážet...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 22.12.2015 22:53, Zdeno(m), (O přírodě)

A to velmi vědecky a sofistikovaně...

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 23.12.2015 05:20, TondazKralup(m), (O přírodě)

Ještě k tomu řiťoismu: Ta moje filozofie byla míněna všeobecně! Aby to nebylo špatně pochopeno. Samozřejmě nemám nic proti bassetovi ani chorcheeemu a navíc basseta znám osobně.

Re: Re: Re: kržatky na dřevě, 23.12.2015 00:09, Včelda, (O přírodě)

asi mě teda chorcheee bude mít za hňupa a posílat kamsi, ale pod bassetův příspěvek bych se klidně podepsal. Totiž podle mě nejdůležitější fáze focení je pořídit pokud možno po všech stránkách dobrou fotku. Následující úpravy tomu ještě mohou hodně pomoct a vylepšit, ale musí být na čem stavět. Někdy mám pocit, že už někteří prostě jen tak něco nacvakají a myslí si, že jim to software překroutí na super fotku. Ale jak se říká, kde nic není, ani čert nebere...
Nebo je ještě další případ, že fotka je víceméně dobrá, jenže z nějakého důvodu je na ní - v tomto případě na ně - potřeba aplikovat jiný software, který je sloučí dohromady a bude z toho asi nový div světa. Já teda nevím, ale krása makrofotografie je právě v tom, že zaostřujeme na určitý bod a to kolem je v neostrosti, ať už větší nebo menší. Takže proč za každou cenu zkoušet dělat zcela proostřené fotky???


Zobrazovaný počet vláken: 10 20 30